Typowe błędy kierowcy, które powodują uszkodzenie pojazdu

Jest tak wiele działań, które właściciele samochodów robią po prostu z przyzwyczajenia podczas prowadzenia pojazdów. Działania takie jak zakładanie pasów bezpieczeństwa po siadaniu, sprawdzanie lusterka wstecznego przed cofaniem się lub podłączanie naszej muzyki przed startem na cały dzień. Podobnie jest z kilkoma innymi rzeczami, które robimy, a które nie są tak nieszkodliwe, jak wspomniane rytuały.

Wielu kierowców jest całkowicie nieświadomych, że pewne nawyki mogą rzeczywiście uszkodzić ich pojazdy. Nawyki jazdy, które kiedyś uważałeś za nieszkodliwe, są w rzeczywistości bardzo szkodliwe. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się kilku typowych nawyków, które mogą spowodować poważne, kosztowne uszkodzenia samochodu i sprawdź, czy sam jesteś winny kilku z nich!

Hamulec postojowy

Hamulec postojowy jest jedną z najbardziej zaniedbanych części pojazdu z automatyczną skrzynią biegów. Ci, którzy posiadają samochody ręczne lub ciężarówki, często korzystają z hamulca postojowego, ale dla kilku innych kierowców ta czynność jest często ignorowana, niezależnie od tego, czy jest to automatyczna czy ręczna. Jest to błąd, który może zagrozić integralności hamulca postojowego i samej przekładni. Może to również spowodować niekontrolowane toczenie się pojazdu po zaparkowaniu na pochyłości. Hamulec postojowy blokuje koła i zapobiega ich stoczeniu się. Nieużywanie hamulca postojowego wywiera duży nacisk na skrzynię biegów samochodu; część pojazdu nieprzeznaczona do „trzymania” samochodu na miejscu. Jak wspomniano wcześniej, usuwa również łapę postojową. Zawsze używaj hamulca postojowego, ale pamiętaj o zwolnieniu go przed ponownym włączeniem samochodu!

Przełączanie biegów

Innym częstym błędem w prowadzeniu pojazdu jest przełączanie biegów podczas jazdy samochodem. Dzieje się tak często, gdy kierowca wycofuje się do tyłu, a następnie przełącza samochód na koło zębate przed całkowitym zatrzymaniem. Może to usunąć koła zębate i pasma w przekładni pojazdu, co może być kosztowną naprawą. Po jakimś czasie pojazd może stracić całkowitą zdolność do zmiany biegów, ponieważ nie ma tam nic, co zapewniałoby niezbędne napięcie potrzebne do wbicia pojazdu w napęd. Zawsze zatrzymuj się przed przełączeniem biegów.

Klimatyzacja

Wiele osób uruchamia swoje samochody w niewłaściwy sposób, pozostawiając włączoną klimatyzację, gdy wyłączają zapłon po raz ostatni. Pozostawienie zasilania prądem przemiennym po wyłączeniu samochodu lub jego włączeniu po uruchomieniu samochodu jest niekorzystne dla paska serpentynowego i powoduje, że silnik pracuje ciężej niż musi. Może to prowadzić do kosztownych napraw.

Płyny samochodowe

Brak wymiany lub wymiany płynów samochodowych to kolejna poważna pomyłka kierowców i właścicieli samochodów. Może to spowodować kilka problemów i awarie pojazdu. Płyny, takie jak płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn przekładniowy, płyn do wspomagania układu kierowniczego, płyn do akumulatora, płyn chłodzący i płyn do wycieraczek są najważniejszymi środkami smarnymi i płynami dla wszystkich pojazdów. Przepłucz je, napełnij i wymień zgodnie z sugestią producenta.

Hałasy i dźwięki

Prawdopodobnie wszyscy jesteśmy winni ignorowania zabawnych odgłosów i dziwnych dźwięków pochodzących z naszych pojazdów, w pewnym momencie naszej kariery. Ale to jest złe i może prowadzić do bardzo kosztownych napraw i narażać kierowcę i jego pasażerów na niebezpieczeństwo. Prowadzenie samochodu, który nie jest w dobrym stanie, nie jest bezpieczne. Złe hamulce, przegrzanie silnika i wiele innych może powodować poważne wypadki samochodowe i kolizje. Jeśli hamulce twojego samochodu są skrzypiące, lub twój silnik wydaje się syczeć głośniej niż zwykle lub słyszysz jakiś inny nieznany hałas dochodzący z pojazdu, od razu zabierz go do licencjonowanego mechanika.

Wpis oznacznony tagami: uszkodzenie