Jakie są wszystkie zewnętrzne części samochodu?

Czy wiesz, że w samochodzie jest coś więcej niż tylko dobrze wyglądająca skorupa i imponujący silnik? Samochód nigdy nie byłby tak imponujący, gdyby nie miał wszystkich innych komponentów, które czynią go funkcjonującym systemem. Części poprawiające wydajność i chroniące inne komponenty zostaną omówione w tym artykule. Lista obejmuje błotniki, zderzaki, maski silnika, osłony przeciwrozbryzgowe silnika i, oczywiście, koła i kształt rzeczywistej skorupy.

Zderzaki: poza tym, że może być częścią dekoracyjną na zewnątrz samochodu, ma również ważną funkcję. Jest to część, która zostaje trafiona jako pierwsza, zanim reszta samochodu ulegnie uszkodzeniu podczas uderzenia. Nie pomaga to kierowcy w przypadku dużych prędkości, ale raczej w przypadku wypadku parkingowego lub niewielkiej zginarki odbojowej.

Bonnety: to oczywiste na liście. Chroni silnik przed deszczem i innymi warunkami pogodowymi. Jest główną osłoną przed pyłem i zanieczyszczeniami. Pamiętaj, że podobnie jak ludzkie ciało, obce obiekty we krwi mogą mieć wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Czyste płyny są ważne w silniku, tak jak w ludzkim ciele.

Osłona przeciwbryzgowa silnika: ta część znajduje się bezpośrednio pod silnikiem. Jest wykonany z odpornego na ciepło i korozję tworzywa sztucznego, które zazwyczaj mocowane jest specjalną żywicą. Ma taką samą funkcję jak maska, ale od dołu. Może być nazywany osłoną przeciwbryzgową, ale zapobiega również przedostawaniu się kurzu, kamieni i błota do silnika. Jeśli ta część nie jest już prawidłowo zamocowana, słychać trzepotanie o drogę podczas jazdy z dużą prędkością.

Koła: Cały zespół koła (felgi, opony, osie itp.) Jest tym, co nadaje samochodowi ruch. Co wpływa na osiągi zależy od używanych opon.

Podwozie: powłoka samochodu zapewnia aerodynamikę. Powietrze łatwo przepływa wokół aerodynamicznego kształtu z powodu braku tarcia powietrza, dlatego samochód jest w stanie poruszać się szybciej. Zbyt wiele tego tarcia spowolni samochód. Jeśli podwozie jest blisko ziemi, zwiększa się aerodynamika.

Błotnik: błotnik to pokrywa, która wygląda jak rama nad felgami. Błotnik wspomaga odpychanie cząstek i przedmiotów przed wpadnięciem do koła z wyżej położonej pozycji. Wielkie siły z kamieni lub gruzu z innych samochodów mogą znacznie uszkodzić koło. W tym obszarze zainstalowano również klapy błotne, aby chronić błotnik przed uszkodzeniem. Błotnik lub skrzydło może również uniemożliwić naprawę hamulców.

Wpis oznacznony tagami: