Wszystko, co musisz wiedzieć o remapowaniu silnika

Niezależnie od tego, jak szybki lub elegancki jest Twój samochód, jego wydajność i moc są nadal ograniczone. Nie jest to spowodowane żadnym czynnikiem mechanicznym, ale jest spowodowane przez oprogramowanie, które działa wewnątrz jednostki sterującej silnika (ECU). Ta wiedza otwiera drogę do znacznej poprawy zużycia energii i paliwa w ciągu zaledwie 30 minut, zmieniając ustawienia ECU w procesie zwanym remapem. Rozumiemy jego różne aspekty.

Co to jest mapowanie ECU?

Zmiana mapowania ECU to obecnie gorąca furia wśród głowic benzynowych. Proces ten polega na dostrojeniu oprogramowania wewnątrz ECU lub całkowitym zastąpieniu go ulepszonym oprogramowaniem w celu podniesienia wydajności i mocy. Jest to realizowane poprzez usunięcie ograniczeń, które producent stawia na swój potencjał. Początkowo odbywało się to poprzez zamianę płytki drukowanej lub chipa wewnątrz ECU, ale najnowocześniejszym sposobem jest zainstalowanie tam nowego oprogramowania przez port diagnostyczny samochodu za pomocą laptopa lub słuchawki dostarczonej przez firmę zajmującą się przeróbkami.

Proces ten okazuje się logiczny, ponieważ większość nowoczesnych pojazdów ma sterowane komputerowo silniki, które mają czujniki do monitorowania i sterowania elementami, takimi jak przepustnica, korba, przepływ powietrza i inne elementy. Dzięki tym czujnikom ECU uzyskuje pierwszą wiedzę o wszystkich warunkach i procesach otrzymanych przez dane i wykorzystuje je, aby silnik był bardziej wytrzymały i wystarczający. To ponowne mapowanie jest możliwe nie tylko w pojazdach napędzanych benzyną, ale także w przypadku zmiany zasięgu silnika diesla, co może spowodować nadzwyczajną zmianę w zachwycie kierowców pojazdów.

Wartość remapu

Początkowo we wszystkich pojazdach wykonano tylko jeden typ mapowania ECU. Ta procedura pozwoliła na wiele czynników wymaganych w miejscach, gdzie pojazdy były eksportowane na sprzedaż. Zatem metoda spełnia ogólne wymagania świata, ale nie została dostosowana do twojego obszaru. Najnowsze rozwiązania do remapowania są jednak nie tylko wyspecjalizowane w konkretnym modelu samochodu i jego marki, ale także uwzględniają warunki drogowe, klimat, teren i inne specyficzne warunki, w jakich pojazd ma być prowadzony. Ten wynik jest bardziej udoskonalony, zoptymalizowany i bardziej wydajny.

Znaczenie wyboru wiarygodnych firm do zmiany mapowania

Remapowanie przynosi wiele korzyści dla twojego pojazdu, pod warunkiem, że niezawodna firma wykonała zadanie. Jeśli zrobi to w niewłaściwy sposób przez jakąkolwiek zwykłą firmę, samochód może dobrze rzucić. Nie zaglądają do ECU i nie zmieniają go w zależności od indywidualnych potrzeb, ale robią to za pomocą dostępnych plików online. To sprawia, że ​​Twój samochód jest mniej niezawodny i bardziej podatny na uszkodzenia. Jednak renomowana firma przeanalizuje istniejący plik mapowania silnika przed zmianą go zgodnie z własnymi potrzebami, a następnie ponownie zainstaluje go w samochodzie. Rezultatem jest płynniejszy i szybszy samochód, w którym możesz czerpać wszystkie korzyści w najlepszy sposób. Niezawodna firma przeprowadza również dokładną kontrolę diagnostyczną pojazdu, aby upewnić się, że nie ma żadnych możliwych problemów przed lub po remapowaniu. W przypadku, gdy ponowne mapowanie nie jest dobrym pomysłem, jak gdyby silnik samochodu był uszkodzony, informowaliby i doradzali ci o tym samym.

Zalety mapowania ECU

Teraz, gdy rozumiemy, czym jest mapowanie ECU; dowiedzmy się, jak może nam to pomóc. Niektóre, jeśli jego głównymi zaletami są:

• Po zmapowaniu samochodu możesz łatwo zobaczyć do 35% wzrost zarówno mocy przerywanej, jak i momentu obrotowego samochodu. Dzięki temu samochód ma większą moc, aby przekroczyć obecne możliwości.

• Jedna z manipulacji przemapowaniem prowadzi do zwiększenia turbodoładowania, co zwiększa wydajność i prędkość samochodu.

• Nie tylko poprawia reakcję przepustnicy, ale także zapewnia płynniejsze i lepsze dostarczanie mocy.

• Zapewnia również zwiększony zakres obrotów i zwiększoną MPG podczas „normalnej” jazdy.

W ten sposób remapowanie jest korzystnym rozwiązaniem wykonanym prawidłowo.

Wpis oznacznony tagami: mapowanie silnika, ecu co to jest