Kiedy samochód się nie uruchamia: typowe problemy

Gdy samochód nie chce się uruchomić, jest kilka rzeczy, które mogą być błędne. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się właściciele pojazdów, jest to, że samochód zachowuje się tak, jakby nie miał gazu. Samochód prycha, a potem dochodzi do ostatniego rozpylania i samochód umiera. Wygląda na to, że w samochodzie zabrakło gazu, ale nadal ma pełny zbiornik. Jeśli brzmi to znajomo, są to pierwsze rzeczy, które mechanicy DIY powinni sprawdzić.

Filtr paliwa

Jeśli w ostatnim czasie zaczyna brakować gazu, bezpiecznym założeniem jest zmiana filtra. Gdy w samochodach zaczyna brakować gazu, brud znajdujący się na dnie zbiornika gazu zostaje wessany do samochodu i zaczyna krążyć tak jak gaz. Próbuje przejść przez filtr, a większość z nich zatrzymuje się tam. Jest to dobre, ponieważ nie ma szans na uszkodzenie samochodu, ale może być złe, ponieważ może łatwo zatkać filtr.

Problem elektryczny

Choć jest to mniej powszechne, nigdy nie boli, aby samochód do sklepu i profesjonalny wygląd mechanika pod maską. Jest to łatwiejsze i tańsze niż kolejna rzecz na liście, więc fajnie jest popatrzeć na to. Nowoczesne samochody mają instalacje elektryczne i komputery, które kontrolują wszystko. Nawet starsze samochody nadal mają systemy okablowania, które mogą sprawić, że samochód nagle zginie. Luźny drut, który jest podłączony do rozrusznika, może łatwo sprawić, że samochód nie chce się uruchomić, a czasami ludzie łatwo mylą to z samochodem zachowującym się tak, jakby nie miał gazu.

Większość profesjonalnych mechaników może otworzyć maskę, nadać samochodowi dobry wygląd, a następnie ustalić, czy okablowanie samochodu zostało naruszone. Jest to jednak bardziej powszechne w używanych samochodach. Ci, którzy są jedynymi właścicielami swojego pojazdu, prawdopodobnie nie muszą się martwić o to, że system okablowania został zepsuty przez złego mechanika DIY, ale problemy z okablowaniem i komputerem mogą nadal stanowić problem.

Pompa paliwa Bosch

To jest jedyna rzecz, na którą wszyscy mają nadzieję, że nie jest problemem. Może to być ból sam w sobie na podwórku w porównaniu z innymi szybkimi naprawami, a pompa paliwa Bosch może być kosztowna, w zależności od samochodu. Jeśli jednak jest to pompa paliwa Bosch, należy wymienić pompę paliwową Bosch.

Większość pomp paliwowych firmy Bosch będzie wskazywać na to, że wkrótce się zepsują. Wskazanie to ma zwykle postać rozpylania samochodu i jąkania podczas pracy lub może być nieco bardziej szorstkie niż normalnie. Właściciele mogą również musieć przekręcić klucz na nieco dłuższy czas, aby mógł się rozpocząć, prawie tak, jakby samochód był wyczerpany. Zwykle, gdy pompa paliwa Bosch jest zła lub ma zamiar wyjść, silnik nie otrzyma wystarczającej ilości gazu powodującego powyższe sytuacje.

Profesjonalny mechanik może użyć manometru do określenia, czy jest to problem, czy mechanicy majsterkowicza mogą wybrać jeden, aby wykonać pracę samodzielnie.

Gdy samochód nie działa, może to być katastrofalne dla życia człowieka. Dzieci mogą spóźnić się do szkoły, osoba może spóźnić się do pracy, co może kosztować ich pracę, a takie rzeczy jak pójście do sklepu mogą trwać cały dzień. Odzyskaj życie na nowo i wszystko będzie gładko, patrząc na te rzeczy, aby uruchomić samochód tak, jak powinien.

Wpis oznacznony tagami: jak uruchomić samochód