Jak czyścić zanieczyszczone klocki hamulcowe?

Zanieczyszczone klocki hamulcowe nigdy nie są dobrym znakiem. Zwykle można powiedzieć, że coś jest nie tak z klockami hamulcowymi, gdy chwytają lub ciągną, podczas naciskania pedału. Może to stać się niebezpieczne, ponieważ im bardziej zużyty jest system hamowania, tym trudniej jest zatrzymać samochód.

Zanieczyszczenie jest spowodowane dostaniem się kurzu między klocki hamulcowe i tarcze hamulcowe przy normalnej codziennej jeździe. Gdy kurz gromadzi się, drapie twarz hamulców i zużywa podkładki do punktu, w którym hamowanie jest trudne i wymaga większego użycia hamulca bezpieczeństwa.

Podczas czyszczenia klocków hamulcowych można delikatnie wytrzeć wszelkie pozostałości, które można zobaczyć za pomocą miękkiej szmatki. Nałóż miedzianą poślizg na elementy, aby uszczelnić uszkodzenie. Poślizg miedzi jest stosowany w mechanizmach i maszynach na statycznych częściach, które nie powinny się poruszać. Części ruchome obejmują łożyska, w których wymagane jest smarowanie. Poślizg miedzi pomaga również zapobiegać piszczeniu podczas naciskania hamulców. Pomaga także zapobiec napadom. Może to uszkodzić system, powodując nieodwracalne hamulce i dyski.

Po nałożeniu miedzianej poślizgu na obie części należy przetestować ją, aby sprawdzić, czy poręczna praca pomogła. Możesz prowadzić samochód i zwolnić, aż poczujesz, że hamuje mocno. Sugeruje się, aby poczekać na jakiś biały dym z hamulców. Oznacza to, że nadmiar został usunięty, dzięki czemu nie masz już zanieczyszczonych hamulców i możesz jeździć bezpiecznie.

Nie musisz usuwać żadnych komponentów, aby zastosować miedzianą poślizg, ponieważ wymagałoby to profesjonalnej pomocy i narzędzi. Nie jest to konieczny krok, ponieważ miedź ma zapobiegać utlenianiu.

Nigdy nie pozwól hamulcom dotrzeć do tego punktu, ponieważ może stać się niebezpieczny. Chociaż hamulec ręczny jest obecny, nie powinien być używany do tego celu. Hamulec ręczny może być używany tylko w celu powstrzymania samochodu przed stoczeniem się podczas postoju. Jeśli kiedykolwiek napotkasz taki problem, najlepiej poddać się naprawom hamulców, aby znaleźć się po bezpieczniejszej stronie.

Zawsze miej świadomość wszelkich problemów, jakie może mieć Twój samochód. To może nie wydawać się dużym problemem w tym czasie, ale z czasem możesz mieć rozbity samochód z uszkodzonymi częściami samochodowymi. Nie bierz dźwięków Twój samochód jest lekkomyślny, ponieważ może być większym problemem niż myślisz.

Wpis oznacznony tagami: