Po co kupować nową baterię, kiedy można odzyskać akumulator kwasowo-ołowiowy?

Starą metodą przywróciłem stare baterie.

Jedynymi wymaganymi materiałami są martwa bateria, woda destylowana i domowej ładowarki do akumulatorów.

Proces ten powinien przywrócić martwy typ ołowiu z powodu starości lub użycia. Przede wszystkim sprawdź, czy nie ma wad fizycznych, takich jak spalone złącza, stopiona obudowa z tworzywa sztucznego, wypaczone boki baterii lub widoczne wypaczone lub uszkodzone płyty wewnątrz są oznakami uszkodzenia.

Te wady są sygnałami, że bateria nie może zostać przywrócona.

Jeśli nie ma widocznych śladów uszkodzeń, najprawdopodobniej można go przywrócić za pomocą tej metody.

Najpierw dokładnie umyj baterię dużą ilością wody i sody oczyszczonej. Miękka szczotka jest przydatna do usuwania oleju lub brudu z ciała. Mydelniczka może być również używana do czyszczenia bardzo brudnych baterii. Soda oczyszczona reaguje z kwasem akumulatorowym, czyniąc go nieszkodliwym.

Następnie ostrożnie podważ pokrywki celi śrubokrętem. Noś stare ubranie lub fartuch, aby chronić swoje ubrania przed kwasem akumulatorowym. Kwas szybko zje przez odzież.

Odłóż okładki. Teraz możesz skorzystać z urządzenia Shop Vacuum, aby usunąć większe cząsteczki brudu. Uważaj, aby nie wpadł żaden brud do komórek. Weź wilgotny ręcznik papierowy i oczyść obszar wokół otworów celi.

Wypełnij komórki tuż nad płytkami wodą destylowaną. Nie używaj niczego oprócz wody destylowanej. Woda z kranu zawiera minerały, które powodują korozję baterii. Niektóre mają plastikową osłonę na talerze. Wypełnij tuż powyżej górnej części plastikowej osłony. Łatwiej jest użyć mniejszej butelki, aby uniknąć bałaganu podczas nalewania.

Wlać powoli, aby zapobiec nadmiernemu napełnieniu. Akumulator jest teraz gotowy do ładowania. Bardzo stara i zużyta bateria może pochłonąć ponad 20 uncji wody destylowanej!

Nadszedł czas, aby odzyskać pieniądze. Konwencjonalne ładowarki do akumulatorów najprawdopodobniej nie będą w stanie ładować lub w ogóle nie będzie tego artykułu. Specjalna impulsowa energia promieniowania używana w ładowarce rozbija siarczanowanie na płytach baterii i przywraca pełną moc baterii.

Aby przywrócić bardzo starą baterię, ładowarka może potrzebować wielu cykli. Często, gdy zbliża się do najwyższego poziomu naładowania, możesz powoli rozładować i ponownie naładować na ładowarce. Z każdym cyklem bateria osiągnie użyteczną energię, aż do pełnego naładowania. Żarówka automatyczna i niektóre przewody są przydatne do powolnego rozładowania. Bądź ostrożny i obserwuj napięcie podczas tego. Nie rozładowuj akumulatora poniżej 11,5 V, aby nie spowodować uszkodzenia części. Naładuj i powtórz w razie potrzeby, aż do całkowitego naładowania baterii. Całkowite naładowanie po zakończeniu będzie znajdować się między 13,5 V a 14,5 V.

Bądź bardzo ostrożny podczas pracy z bateriami. Nigdy nie pracuj na akumulatorze ołowiowym w pomieszczeniu. Zawsze pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Podczas ładowania akumulatory uwalniają gazy wybuchowe. Uważaj, pracując wokół kwasu akumulatorowego. Jest bardzo żrący i spala skórę, ubrania i narzędzia. Po pracy z akumulatorami ołowiowymi należy dokładnie umyć ręce i narzędzia.

Czy interesuje Cię głębsza informacja? Proszę zostawić komentarz, aby odkryć, że regeneracja baterii może być bardzo dochodowym biznesem.

Wpis oznacznony tagami: akumulatory rzeszów, akumulator ołowiowy