Lista kontrolna naprawy samochodu

Konserwacja automatyczna jest najważniejszym obowiązkiem właściciela pojazdu. Każdy dumny właściciel samochodu może ci to powiedzieć. Jeśli chcesz, aby Twój samochód przeżył długą żywotność i działał dobrze, chcesz zapewnić regularne kontrole konserwacji. Poza zapewnieniem trwałości pojazdu, istnieje również wiele innych powodów, dla których warto dokonać szybkiej konserwacji samochodu. Czytaj dalej, aby zrozumieć, dlaczego ważna jest konserwacja automatyczna. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które znajdują się na liście kontrolnej, aby lepiej monitorować ten proces.

Pierwszym i najważniejszym powodem jest bezpieczeństwo. Wszelkie usterki w samochodzie, takie jak zużyte opony, wadliwe hamulce lub problemy z silnikiem, mogą nie być oczywiste dla właściciela, dopóki nie będzie za późno. Regularna konserwacja pomaga usunąć to z drogi i zapewnia bezpieczeństwo. Dobrze utrzymany pojazd zapewnia również lepszą wydajność i niezawodność. Dzięki regularnym odprawom w sklepie samochodowym Twoja wizyta na naprawy ulegnie zmniejszeniu. Sprawia to, że sprawy są łatwiejsze i bardziej opłacalne. Zwłaszcza ze względu na koszty konserwacji prewencyjnej mniejsze niż rzeczywiste naprawy.

Jak mówi stare powiedzenie: „Raz zapobieganie jest warte funta lekarstwa”. Innymi słowy, zadbaj o swój pojazd, a na dłuższą metę będzie cię to kosztować znacznie mniej. Ponadto planowanie i budżet na konserwację jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku awarii w najgorszym czasie i powodującej duże niedogodności. Nie wspominając o wydatku, który nie był planowany i zwykle o wiele wyższym wydatku.

Regularna konserwacja sprawia, że ​​samochód wygląda świeżo i nierdzewnie. Wgniecenia, zadrapania, wyblakłe farby to także rzeczy, które można załatwić podczas regularnej konserwacji. Dobrze utrzymany samochód jest w końcu znacznie łatwiejszy do sprzedania. Jeśli chcesz mieć możliwość sprzedaży swojego samochodu w dobrej cenie, aby być otwartym, to automatyczna konserwacja zrobi to za Ciebie.

I wreszcie wszyscy wiemy, że pojazdy mogą emitować szkodliwe gazy. Samochód, w którym regularnie sprawdzane są silniki, płyny samochodowe i emisje, powoduje mniejsze szkody dla środowiska. Oczywiście zawsze istnieje możliwość zakupu samochodów hybrydowych, które są przyjazne dla środowiska. Niewiele firm samochodowych, takich jak Tesla, Ford i Toyota, oferuje to.

Poniżej znajduje się podstawowa lista kontrolna dotycząca konserwacji samochodu lub samochodu. Poniższa tabela może nie być wyczerpującą listą. Listę można wydrukować i wykorzystać do sprawdzenia w warsztacie samochodowym przed odebraniem pojazdu. Pamiętaj, że dobrze utrzymany pojazd oznacza szczęśliwszego i bezpieczniejszego kierowcę za kołami.

Elementy na liście kontrolnej

Oznacz jako wykonane / nie wykonane

Światła silnika

Światła

Ciśnienie i stan opon

Płyn do spryskiwaczy

Filtr powietrza

Płyn transmisyjny

Bateria i kable

Pasy

Wydechowy

Filtr paliwa

Węże

Filtr oleju

Płyn do wspomagania układu kierowniczego

Smarowanie podwozia

Pióra wycieraczek

Polskie

Płyn przeciw zamarzaniu

Świece zapłonowe

Sterowanie i zawieszenie

Wpis oznacznony tagami: