3 Niezbędne płyny samochodowe, bez których Twój pojazd nie może się obyć

Wszystkie pojazdy wymagają regularnej konserwacji, serwisu i dostrojeń, aby osiągać najlepsze wyniki. Długotrwała opieka nad pojazdem jest niemożliwa bez różnych rutynowych czynności konserwacyjnych. Jednym z najważniejszych wymagań w zakresie konserwacji fabrycznej, które należy spełnić, jest napełnianie płynów samochodowych.

Istnieje kilka płynów wymaganych przez pojazd, aby mógł on działać bezpiecznie i wydajnie. Te płyny obejmują wszystko, od płynu akumulatorowego i płynu przekładniowego, po płyn do wycieraczek, płyn do wspomagania układu kierowniczego i inne. Chociaż istnieją różne płyny, których pojazd absolutnie potrzebuje, aby skutecznie działać, w szczególności istnieje kilka płynów, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa osoby i jej osiągów.

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się o trzech najważniejszych płynach samochodowych, których żaden pojazd nigdy nie powinien być w drodze.

Płyn hamulcowy

Hamulce są jednym z najważniejszych elementów w pojeździe. Bez właściwie funkcjonujących hamulców pojazd zasadniczo nie jest napędzany. Samochód lub ciężarówka muszą być w stanie zatrzymać się dla kierowcy i pasażera, a także innych kierowców na drodze, aby być bezpiecznymi. Jednym z produktów, który sprawia, że ​​nasze układy hamulcowe działają skutecznie, jest płyn hamulcowy. Płyn hamulcowy zazwyczaj wymaga wymiany co kilka miesięcy; w zależności od ilości osób prowadzących pojazd.

Po naciśnięciu pedału hamulca płyn hamulcowy zostaje ściśnięty, przenosząc siłę hydrauliczną na klocki hamulcowe i buty, umożliwiając zatrzymanie pojazdu. Bez odpowiednich ilości płynu hamulcowego klocki hamulcowe i buty pojazdu będą miały trudności z wytworzeniem tarcia wystarczającego do zatrzymania. Mechanik to osoba zdolna do sprawdzenia układu hamulcowego i ponownego napełnienia płynu hamulcowego. Chociaż może to być również praca w trybie DIY, nie jest zalecane, chyba że masz doświadczenie w pracy z samochodami i ciężarówkami.

Olej silnikowy

Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów w pojeździe. Został zaprojektowany do cyklicznego przechodzenia przez skrzynię korbową silnika pojazdu w celu smarowania tłoków, zaworów i innych wewnętrznych elementów silnika. Jeśli pojazd ma silnik spalinowy, z pewnością będzie wymagał oleju silnikowego. Jeśli pojazd nie ma wystarczającej ilości oleju silnikowego, silnik zatrze się i ulegnie awarii w krótkim czasie. Upewnij się, że posiadasz licencjonowanego mechanika, aby sprawdzić poziom oleju silnikowego, aby upewnić się, że jedziesz z prawidłowo nasmarowanym silnikiem.

Wpis oznacznony tagami: