Kiedy kupić nowe klocki hamulcowe?

Hamulce są jedną z najbardziej zmienionych części w Twoim samochodzie. Czemu? Zmieniają się tak często, ponieważ są również najczęściej używane. Pomyśl o tym. Aby zwolnić, używasz ich, aby zatrzymać się na światłach lub na skrzyżowaniu, z którego je ponownie korzystasz. Używasz ich cały czas podczas jazdy. Więc kiedy należy wymienić hamulce?

Nawyki jazdy są ważne, jeśli chodzi o hamulce. Wielu kierowców zatrzymuje się gwałtownie, co powoduje szybsze zużycie klocków hamulcowych. Kluczem do zatrzymania jest robienie tego stopniowo i płynnie, aby uniknąć zużycia padów.

Żyjemy w czasach, w których ruch jest normalny. Czy wiesz, że im więcej używasz hamulców, tym krótsza jest ich żywotność? Klocki działają jak zapięcie i za każdym razem, gdy są używane, zużywają się trochę bardziej za każdym razem.

Często można powiedzieć, kiedy samochód wymaga nowych hamulców. Piszczący i drapiący hałas często oznacza, że ​​coś trzeba wymienić. Piszczenie jest spowodowane przez zużyte powierzchnie pocierające lub popychające tarcze. Dźwięki, których samochód nie powinien robić, to mielenie, piszczenie, pisanie i klikanie. Zauważ, że każdy dźwięk, który powoduje hamulec, wskazuje, że wymiana klocków hamulcowych jest nieunikniona.

Jeśli samochód nie zatrzymuje się prawidłowo, gdy naciskasz na hamulce, musisz pilnie go wymienić. Jeśli czujesz, że samochód jest skaczący lub wibruje, podczas gdy hamujesz, może to oznaczać, że wirniki są wypaczone. Wirnik pomaga w prawidłowym i płynnym hamowaniu samochodu.

Regularnie sprawdzaj elektrody, aby upewnić się, że nie przerzedzają się. Jeśli jest cienki, może doprowadzić do słabszego systemu, który w końcu nie pozwoli na działanie hamulców.

Jeśli Twój samochód ciągnie się na bok, gdy użyjesz hamulców, może to oznaczać, że jedna strona zużyła się bardziej niż druga. Samochód mógłby ciągnąć się na bok bez pomocy kierownicy. Jest to niebezpieczne, ponieważ twój samochód nie powinien robić zwrotów, chyba że to ty go egzekwujesz.

Zawsze powinieneś upewnić się, że hamulce są sprawdzane za każdym razem, gdy bierzesz je do serwisu. Wszelkie uszkodzenia, które zostały wykonane, należy natychmiast naprawić, aby uniknąć wypadków.

Wpis oznacznony tagami: