5-punktowa lista kontrolna do testowania pojazdu

Nie martw się, ponieważ pięciopunktowy zwrot nie znajduje się na liście rzeczy do zrobienia podczas testowania pojazdu. Zakup nowego lub używanego pojazdu może być stresujący dla ludzi, ponieważ każdy chce najlepszego możliwego samochodu według własnego wyboru, w najlepszym możliwym stanie, a wszystko to w pozornie nierealistycznym budżecie. Niestety, zawęża to nieco listę, jednak istnieją inteligentne sposoby przetestowania pojazdu, aby upewnić się, że przynajmniej kupujesz wysokiej jakości aktywa, które są bezpieczne i odpowiadają Twoim potrzebom jazdy.

Kontynuuj czytanie, aby nauczyć się pięciu rzeczy do sprawdzenia podczas jazdy samochodem lub ciężarówką, abyś mógł lepiej negocjować umowę i podejmować lepsze decyzje zakupowe.

1. Wygląd zewnętrzny

Pierwszym miejscem, które chcesz sprawdzić, jest zewnętrzna strona samochodu lub ciężarówki. Jak wygląda stan farby? Czy jest wysyłany, drapany lub wyblakły? A co z kondycją ciała? Czy na zderzaku, błotniku lub drzwiach są wgniecenia i zadrapania? Czy są pęknięcia na przedniej szybie? Wszystkie te aspekty można wykorzystać przeciwko sprzedającemu w negocjacjach, aby uzyskać bardziej sprawiedliwą cenę.

2. Wygląd zewnętrzny i wyposażenie

Następnie otwórz drzwi i zajrzyj do środka. Czy drzwi są piskliwe lub trudne do otwarcia? Czy czują się ciężkie lub luźne? Co z tkaniną wewnętrzną? Czy jest w dobrym stanie? Czy są plamy, wypalone dziury, rozerwany dywan lub inne podobne uszkodzenia? Czy tkanina na dachu jest luźna i opadająca? Czy pulpity nawigacyjne są w dobrym stanie? Czy jest koło zapasowe i podnośnik?

3. Pod maską

Zawsze patrz pod maską pojazdu. Sprawdź, czy komora silnika jest czysta i wolna od uszkodzeń. Następnie spójrz na stan baterii, sprawdź, czy wszystkie właściwe nasadki są na swoim miejscu, i sprawdź, czy pobiera paliwo premium lub bezołowiowe. Ogólnie rzecz biorąc, używaj zdrowego rozsądku, aby zerknąć na wszystko pod maską i zdecydować, czy wygląda to legalnie. Jeśli masz obawy co do tego, co widzisz, możesz poddać pojazd kontroli przez licencjonowanego mechanika przed podjęciem jakichkolwiek negocjacji ze sprzedawcą.

4. Możliwość jazdy

Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, jak jeździ samochód. Zobacz, jak obraca się kierownica. Czy pociąga w lewo lub w prawo? Zwróć uwagę na to, jak samochód czuje się w trybie jazdy. Czy to gładka jazda? Czy to jest wyboiste? Czy hamulce są skrzypiące? Czy długo trwa całkowite zatrzymanie? Czy samochód czuje się ciężki lub poza linią? Wszystko to może być identyfikatorem problemów związanych z konserwacją i naprawą pojazdów. Ponownie, błędy te mogą być wykorzystane jako taktyka negocjacyjna przy podejmowaniu decyzji o ostatecznej cenie.

5. Funkcje wewnętrzne

Przed wyjściem z pojazdu i zakończeniem jazdy próbnej należy sprawdzić wszystkie udogodnienia i funkcje wewnątrz i sprawdzić, czy wszystkie działają prawidłowo. Sprawdź automatyczne okna, radio, nawigację, otwory wentylacyjne, dach słoneczny, lustra, światła i inne. Zwróć również uwagę na liczbę uchwytów na napoje, schowków, siedzeń i innych elementów, aby dopasować te funkcje do tych na liście życzeń.

Wpis oznacznony tagami: