Kamera cofania w starszych samochodach

Nie każdy może sobie pozwolić na najnowsze pojazdy, zwłaszcza jeśli jesteś w podeszłym wieku i masz stały dochód. Kiedy mój stary pojazd Nissan Datsun 280C osiągnął punkt, w którym wymagał poważnych napraw, lepiej było go sprzedać i otrzymać nowszy model. Był to wspaniały samochód i był wyposażony w wiele urządzeń bezpieczeństwa, ale osiągnął prawie 35 lat, gdy został usunięty, chociaż byłby dobry przez kilka lat, gdyby został zaktualizowany.

Jedną ze wspaniałych rzeczy było to, jak został zaprojektowany i zbudowany. Podwozie było solidne i miało gumę na listwach zderzaka i na boku. Chroniło to przed wstrząsami podczas cofania lub przed uszkodzeniami na parkingach.

Nowszy pojazd ma wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak tempomat, poduszki powietrzne i inne rzeczy, ale brakuje mu wielu dobrych cech Datsun. To Toyota Camry Altise i świetny pojazd dla mnie w mieście i na krótkich wycieczkach. Ale cofanie się do miejsc parkingowych było wielkim utrudnieniem.

Trudno jest zobaczyć, gdzie są rzeczy, a na listwach zderzaka nie ma gumy, co oznacza, że ​​każda mała wypukłość usuwa farbę, pozostawiając brzydkie blizny. Stało się to dla mnie problemem, ponieważ było kłopotliwe.

Mój syn był w stanie wykonać poważną usługę w samochodzie i uwzględnił ponowne malowanie części, które miały blizny po farbie. Chociaż wykonał fantastyczną pracę, denerwowałem się parkować gdziekolwiek z obawy przed ponownym uszkodzeniem tego samego rodzaju.

Problem został jednak rozwiązany, kiedy kupił mi piękną kamerę cofania z wideo i tak dalej, na dzień matki. Wkrótce potem dopasował go do mnie, a teraz obawa przed cofnięciem zniknęła.

To wspaniała innowacja i każdy starszy pojazd powinien być wyposażony w takie urządzenie. Pozwala również sprawdzić, czy przed cofaniem znajduje się pieszy lub małe dziecko. Przy tak wielu dzieciach podbiegających na podjazd ich domów i gdzie indziej, ponieważ kierowcy nie widzieli ich, jest to tragiczne. Wiele z nich jest zabijanych przez własnego rodzica.

Chociaż nie jest konieczne fazowanie starszych samochodów, a rządy nalegają na zastąpienie ich tym, czym powinny się zajmować, obowiązkiem wszystkich pojazdów jest zamontowanie kamery cofania. Dopasowanie aparatu zajęło mojemu synowi około 2 godzin lub mniej, a teraz mam w aparacie przednią kamerę, która nagrywa wszystko, co może się zdarzyć przede mną. To może być wypadek, a nawet film o warunkach drogowych.

Wpis oznacznony tagami: kamera rzeszów, kamera w samochodzie, kamera do samochodu