Naprawa uszkodzeń powodziowych samochodu

1. Nie próbuj uruchamiać samochodu!
Kusi, aby przekręcić klucz i sprawdzić, czy samochód nadal działa, ale jeśli w silniku jest woda, próba jej uruchomienia może spowodować jej uszkodzenie. Nie próbuj uruchamiać samochodu. Jeśli w silniku, przekładni lub układzie paliwowym znajduje się woda, po prostu zwiększysz obrażenia. Najlepszym rozwiązaniem jest holowanie samochodu do warsztatu mechanicznego.

2. Określ, jak głęboko samochód był zanurzony.
Błoto i gruz zwykle pozostawiają linię wodną na samochodzie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli woda nie wzniesie się powyżej dna drzwi, twój samochód będzie prawdopodobnie w porządku. jeśli woda dotrze do dna deski rozdzielczej, samochód na pewno nie będzie w porządku.

3. Wysuszyć wnętrze.
Jeśli woda dostanie się do wnętrza samochodu, kret szybko się rozwinie. Formy i korozja już się rozpoczęły. Musisz wyczyścić tyle płynu i błota, ile tylko potrafisz, i wysuszyć swój samochód tak szybko, jak to możliwe. Zacznij od otwarcia drzwi i okien i włóż ręczniki na podłogę, aby wchłonąć wodę, jednak powinieneś zaplanować wymianę wszystkiego, co zmokło , w tym dywany, maty podłogowe, panele drzwiowe, obicia siedzeń i tapicerki.

4. Sprawdź olej i filtr powietrza.
Jeśli zauważysz krople wody na bagnecie lub poziom oleju jest wysoki lub jeśli w filtrze powietrza jest woda, nie próbuj uruchamiać silnika. Odholuj go do mechanika, aby spuścić wodę i zmienić płyn. Jeśli jesteś typem „zrób to sam”, możesz spróbować wymienić olej, a następnie wyjąć świece zapłonowe i obrócić silnik, aby zdmuchnąć wodę, ale nadal zalecamy zabranie samochodu do profesjonalnego mechanika. Systemy paliwowe w bardziej nowoczesnych samochodach są zazwyczaj uszczelnione, ale w starszych samochodach może być konieczne opróżnienie ich układów paliwowych. Hamulec, sprzęgło, wspomaganie kierownicy i zbiorniki płynu chłodzącego należy sprawdzić pod kątem zanieczyszczenia.

5. Sprawdź wszystkie systemy elektryczne.
Jeśli silnik wygląda dobrze, aby rozpocząć, sprawdź wszystko, co elektryczne: reflektory, kierunkowskazy, klimatyzacja, stereo, blokady mocy, okna i fotele, nawet oświetlenie wewnętrzne. Jeśli zauważysz choćby odrobinę migotanie, w tym sposób, w jaki działa samochód lub zmiana transmisji, może to być oznaką problemu elektrycznego. Natychmiast zanieś samochód do mechanika.

6. Sprawdź wokół kół i opon.
Przed próbą przeniesienia samochodu należy sprawdzić, czy wokół kół, hamulców i podwozia nie ma zanieczyszczeń. Upewnij się, że nic nie przeszkadza w ruchu kół.

7. Wskazane jest rozważenie wymiany zalanego samochodu
Uszkodzony przez powódź samochód może nie sygnalizować problemów natychmiast, może to zająć miesiące lub nawet lata, zanim takie problemy zaczną się ujawniać. Jeśli możesz, warto rozważyć wymianę samochodu. Zastąpienie go będzie kosztować pieniądze, ale możesz zaoszczędzić sobie na niektórych głównych (i drogich) bólach głowy.

8. Uważaj na samochody uszkodzone przez powódź na rynku.
Wiele używanych obecnie samochodów na rynku to samochody uszkodzone przez powódź, które są po prostu czyszczone i odsprzedawane. Przed zakupem używanego samochodu należy sprawdzić tytuł; słowa takie jak „odzysk” i „uszkodzenia powodziowe” są gigantycznymi czerwonymi flagami. Uzyskaj obszerną historię samochodu – jeśli samochód został przeniesiony z obszaru, w którym ostatnio nastąpiło powodzie, powinieneś być podejrzliwy.

Wpis oznacznony tagami: