Jak zmienić oponę na własną rękę?

W twoim życiu może być czas, w którym będziesz musiał zmienić oponę swojego samochodu. Wiele osób nie jest w stanie wykonać tego zadania, ponieważ nigdy nie nauczono ich. Oto uproszczony poradnik na temat bezpiecznej i efektywnej wymiany opony.

Zanim zrobisz cokolwiek, musisz upewnić się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia. Lista ta obejmuje klucz oczkowy lub żelazko do opon, podnośnik, napompowaną oponę i instrukcję obsługi, ponieważ producenci mogą mieć określone instrukcje.

Po stwierdzeniu, że masz oponę płaską, musisz jechać bardzo ostrożnie. Nie rób gwałtownego hamowania lub obracania, ponieważ może to uszkodzić koła. Powoli zmniejsz prędkość i zaparkuj w miejscu, w którym jesteś bezpieczny i z dala od drogi.

Po zatrzymaniu się w bezpiecznym miejscu włącz hamulec ręczny, aby zapobiec przemieszczaniu się samochodu podczas zmiany opony. Ważne jest również, aby włączyć hamulec ręczny, ponieważ koło musi być nieruchomo.

Dobrze byłoby umieścić cegły lub kliny za i przed oponami, które nie muszą być zmieniane, aby samochód był bezpiecznie statyczny w jednym miejscu.

Teraz możesz zdjąć kołpak tak, aby nakrętki były odsłonięte do demontażu. Kołpak można zdjąć za pomocą żelazka za pomocą płaskiej części. Jest na nim klip, który nie powinien być zbyt trudny do usunięcia.

Umieszczając podnośnik pod samochodem, najlepiej umieścić go tak blisko płaskiej opony, jak to możliwe, wzdłuż krawędzi nadwozia samochodu. Twój samochód musi być piętnaście centymetrów nad ziemią. Teraz możesz usunąć nakrętki oczkowe.

Aby usunąć nakrętki oczkowe, użyj klucza z odpowiednim elementem i obróć w lewo. W przypadku śrub i nakrętek butelek należy pamiętać o następujących zasadach: „lefty-loosy, righty tighty”. Obróć w lewo, aby poluzować śrubę, i w prawo, aby dokręcić śrubę. W tym momencie nie trzeba całkowicie usuwać nakrętek oczkowych. Możesz zdjąć oponę, delikatnie pociągając ją do siebie, aż odłączy się od osi koła.

Brudna część jest już ukończona i nadszedł czas, aby umieścić nową i napełnioną powietrzem oponę w samochodzie. Wyrównaj oponę z kołem i śrubami mocującymi, aby pasowały do ​​siebie. Założyć nakrętki i dokręcić je tak mocno, jak to możliwe. Dokręć je kluczem po opuszczeniu samochodu na ziemię. Wreszcie możesz założyć kołpak z powrotem w taki sam sposób, w jaki go zdjąłeś.

Zanim to nastąpi, upewnij się, że dostawca kół jest w stanie dostarczyć koło podobne do tego, które masz. Więc kiedy otrzymasz przebitą oponę, otrzymasz koło zapasowe, które wygląda tak samo jak pozostałe.

Ważne jest posiadanie ogólnej wiedzy o samochodzie, aby w razie napotkania problemu można go naprawić lub samemu sobie z tym poradzić.

Wpis oznacznony tagami: