Jak zmienić oponę?

Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak zmienić oponę, na wypadek, gdybyś znalazł się w trudnej sytuacji na poboczu autostrady. Niektórzy z nas mogą dzwonić w takich przypadkach, ale zdarzają się sytuacje, w których możesz być daleko, a pomoc może zająć trochę czasu. Oto prosty samouczek krok po kroku dotyczący zmiany opon.

Po pierwsze, upewnij się, że zatrzymasz się na poboczu drogi, gdzie jest bezpiecznie i masz wystarczająco dużo miejsca, aby zmienić oponę. Zawsze zwracaj uwagę na nadjeżdżające pojazdy, w których zmieniasz oponę.

Ważnym czynnikiem jest upewnienie się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia do wykonania tej pracy. Potrzebne będzie żelazko do opon, podnośnik, koło zapasowe, które jest odpowiednio napompowane i przystosowane do tego celu, a także instrukcja obsługi samochodu. Niniejsza instrukcja zawiera niezbędne instrukcje dotyczące zmiany opony, jeśli istnieją określone funkcje, które może mieć Twój samochód.

Upewnij się, że hamulec ręczny został aktywowany przed rozpoczęciem procesu zmiany koła. Ważne jest również, aby umieścić obiekt za przeciwległym kołem na wypadek, gdyby samochód zaczął się cofać.

W większości samochodów pod samochodem znajdują się wcięcia, które zapewniają stabilne miejsce do umieszczenia podnośnika samochodowego. Możesz zobaczyć, gdzie są te wcięcia za pomocą małych oznaczeń wzdłuż boku samochodu. Bok samochodu musi znajdować się co najmniej dwadzieścia centymetrów nad ziemią, aby można było łatwo zmienić część.

Musisz zdjąć kołpak, aby dotrzeć do opony. Kołpak został założony i można go zdjąć, wciskając płaską część żelazka w szczelinę nasadki. Kołpak jest częścią opony, która chroni nakrętki poniżej.

Poluzuj nakrętki za pomocą właściwej strony żelazka. Niektóre samochody mają specjalne adaptery, które pasują do nakrętek. Nie trzeba jeszcze całkowicie usuwać nakrętek oczkowych. Możesz je usunąć, gdy tylko zdejmiesz oponę z koła. Opona powinna po prostu kliknąć na miejsce i być łatwa do usunięcia.

Zamontuj koło zapasowe do koła. Śruby muszą być w jednej linii z otworami. Umieść nakrętki na śrubach i zacznij je dokręcać równomiernie ręcznie. Następnie można użyć żelazka do prawidłowego dokręcenia nakrętek bez marnowania zbyt dużej ilości energii. Nie zapinaj zbyt mocno, ponieważ mogłoby to pęknąć.

Następnie możesz umieścić kołpak z powrotem na twarzy i opuścić samochód. Opona zapasowa powinna być używana tylko w sytuacjach awaryjnych. Zauważysz, że są węższe niż zwykła opona.

Teraz możesz bezpiecznie dojechać do centrum wyposażenia. Jak tylko tam dotrzesz, powinieneś wymienić oponę.

Wpis oznacznony tagami: opony używane rzeszów, opony używane rzeszów,