Cztery powody, dla których niektóre nowe samochody nie mają zapasowej opony

Jeśli polujesz na nowy pojazd, a koło zapasowe jest dla Ciebie ważne, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wszystko, co oferuje Twój nowy samochód. Dzieje się tak, ponieważ wielu producentów samochodów nie stawia już zapasowych opon w nowszych modelach. Jeśli uznasz to za interesujące, poczekaj, aż dowiesz się, dlaczego niektórzy producenci wybrali tę praktykę. Kontynuuj czytanie, aby poznać cztery najważniejsze powody, dla których niektóre nowe samochody nie są wyposażone w opcję koła zapasowego.

1) Lepsza efektywność paliwowa

Wraz z rosnącą popularnością trendu ruchu zielonego, który jest niemal zakorzeniony w większości tendencji zakupowych konsumentów, nie jest zaskoczeniem, że wielu producentów samochodów próbuje poprawić efektywność paliwową swoich pojazdów. Jednym z wysiłków, aby to osiągnąć, było wyeliminowanie dodatkowego ciężaru opony zapasowej. Może to wydawać się trywialną kwotą, ale brak koła zapasowego może zmniejszyć całkowitą wagę pojazdu o 30 do 50 funtów. To dlatego, że musisz również wziąć pod uwagę dodatkową wagę podnośnika i klucza. Korzyści z tego typu eliminacji pomagają producentom samochodów spełnić surowe wytyczne EPA.

2) Zwiększona przestrzeń dyskowa

Chociaż może się wydawać, że zwykły pączek lub zapasowy nie zajmują dużo miejsca, w mniejszych pojazdach jego brak może mieć ogromne znaczenie. Pojazdy takie jak samochody sportowe, samochody kompaktowe, samochody ekologiczne, samochody elektryczne, a nawet sedany o mniejszych rozmiarach mogą korzystać z braku zapasowego samochodu. Dodane przestrzenie pozwalają na bardziej komfortową jazdę.

3) Baterie i urządzenia do emisji

W przeciwieństwie do dodawania większej ilości miejsca do przechowywania, wyeliminowanie koła zapasowego jest koniecznością dla wielu producentów samochodów, ponieważ jest za dużo miejsca zajmowanego przez inny sprzęt. Obejmuje to hybrydy, samochody elektryczne i silniki wysokoprężne. Akumulatory i urządzenia emisyjne tych pojazdów zajmują przestrzeń, w której zwykle mieści się zapasowy.

4) Zmniejszone koszty produkcji

Eliminacja opony zapasowej w naturalny sposób oszczędza pieniądze producentów samochodów; setki tysięcy w rzeczywistości. Jednak wielu producentów samochodów korzysta z tych oszczędności w celu poprawy innych osiągów, właściwości estetycznych i mechanicznych. Czasami jest to sytuacja „dawaj i bierz”.

Co robić bez zapasu

Jeśli jesteś kierowcą pojazdu, który nie ma zapasowego, czy to dlatego, że został wyprodukowany w taki sposób, że go nie posiadasz, wciąż są dla ciebie opcje na drodze. Zawsze możesz kupić zapasowy lub pączek o odpowiednim rozmiarze dla swojego pojazdu, wraz z odpowiednimi narzędziami (np. Podnośnikiem, kluczem dynamometrycznym, trójkątami drogowymi itp.).

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się bez mieszkania na poboczu drogi, możesz skontaktować się z 24-godzinną służbą pomocy drogowej. Niektóre polisy ubezpieczeniowe faktycznie pokrywają potrzeby pomocy drogowej lub mają własne usługi pomocy drogowej. Wystarczy wybrać numer i poczekać na pomoc. Większość usług pomocy drogowej w nagłych wypadkach działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Dlatego nazywane są „awaryjnymi” służbami pomocy drogowej.

Wpis oznacznony tagami: opony rzeszów, samochody kompaktowe