Co sprawia, że samochód się przegrzewa i jak tego uniknąć?

Samochód to maszyna, która może pracować godzinami bez pakowania. Czasami samochód przegrzewa się z powodu wielu problemów i usterek. Oto, co sprawia, że ​​samochód się przegrzewa i jak uniknąć go w przyszłości, aby zapewnić bezbłędną podróż.

Najczęstszą przyczyną przegrzania samochodu są ekstremalne warunki cieplne. Chociaż jest to najczęstszy czynnik powodujący przegrzanie, nie jest jedynym.

Wycieki z układu chłodzenia – każdy silnik musi mieć układ chłodzenia. Musi być albo chłodzony powietrzem, albo musi używać cieczy w układzie chłodzenia. Może istnieć czas, w którym może wystąpić wyciek, jeśli uszczelka nie została prawidłowo zainstalowana. Przeciek powoduje spadek ciśnienia w samochodzie, co powoduje mniejszy przepływ cieczy w silniku.

Blokuj – zbieranie śmieci w silniku nie jest rzadkością, ale nie jest normalne. Zanieczyszczenia mogą składać się z zebranych cząstek pyłu. Może również być termostat, który nie został prawidłowo otwarty.

Uszkodzona pompa wodna – ta przyczyna przegrzania jest jedną z najczęstszych przyczyn. Ta część samochodu wspomaga cyrkulację płynu chłodzącego i utrzymuje go. Może się zdarzyć, że łożysko ulegnie zużyciu i ostatecznie ulegnie awarii, uniemożliwiając krążenie płynu chłodzącego wokół silnika.

Problemy z płynem chłodzącym – czasami płyn chłodzący nie był wystarczająco skoncentrowany. Jest to zazwyczaj problem w chłodniejszym klimacie i chłodniejszych warunkach pogodowych. Jeśli chłodziwo stanie się zbyt zimne, stanie się grubsze i bardziej podobne do żelu i zablokuje rury układu chłodzenia.

Aby uniknąć zapakowania samochodu, gdy jest gorący, należy wyłączyć klimatyzator i otworzyć okna przy pierwszych oznakach przegrzania. Możesz włączyć grzejnik lub dmuchawę, aby przenieść ciepło do samochodu. To może być niewygodne dla ciebie lub dla twoich pasażerów w samochodzie, ale twój silnik się nie poddaje.

Możesz pozwolić, aby samochód pracował na biegu jałowym i obracał go, aby pompa wodna i wentylatory mogły pracować szybciej, aby schłodzić silnik.

Nie używaj hamulców zbyt mocno, gdy jesteś w dużym ruchu. Im bardziej się zatrzymasz, tym trudniej będzie pracować silnik, aby ruszyć do przodu. Jeśli nie jesteś ostrożny, będziesz potrzebował naprawy hamulców wcześniej niż to konieczne. Raczej powoli czołgaj się wzdłuż drogi, jeśli widzisz, jak ruch uliczny lekko płynie.

Wpis oznacznony tagami: