12 Niesamowitych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, o których powinieneś wiedzieć

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą korzystającą z transportu publicznego, czy osobą, która ma własny pojazd, tak czy inaczej transport jest tak ważnym elementem każdego naszego codziennego życia i na pewno jest marzeniem każdego, kto nie ma własnego pojazd, który pewnego dnia będzie właścicielem pojazdu należącego do niego. Celem większości z nas jest ostatecznie posiadanie własnego samochodu, a kiedy już to zrobimy, ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak konserwować nasz samochód, abyśmy mogli go używać bez problemów i w dobrym stanie, co sprawi, że nasze codzienne czynności będą dużo łatwiej.

Zebraliśmy dla Ciebie kilka porad dotyczących specjalistycznej pielęgnacji samochodu, które nie tylko mogą być wykonane przez każdego, ale zajmie to tylko trochę czasu, a na pewno poprawi jakość usług, które oferuje Ci Twój samochód.

1. Olej silnikowy

Jaki jest człowiek bez serca? Podobnie, co dobrego jest samochód bez dobrze utrzymanego silnika, który jest uważany za serce każdego pojazdu. Instrukcja serwisowa samochodu zazwyczaj zawiera informacje o tym, jak często należy wymieniać olej silnikowy. W większości pojazdów można sprawdzić poziom oleju silnikowego, sprawdzając wskaźnik poziomu oleju, który jest zwykle w kolorze żółtym i można się zorientować, czy obecna jest potrzebna ilość oleju.

2. Świeca zapłonowa

To może nie być komponent, który można łatwo zobaczyć w samochodzie, ale jest to mała ukryta część, która odgrywa główną rolę w zapłonie samochodów. Jeśli masz problemy z uruchomieniem samochodu, może się zdarzyć, że świeca zapłonowa zużyła się wraz z upływem czasu i wymaga wymiany. To także bardzo przydatna wskazówka dotycząca konserwacji samochodu, o której należy pamiętać.

3. Akumulator samochodowy

Możesz sprawdzić, czy Twój samochód ma wystarczającą ilość energii, aby dobrze działać, zabierając baterię do mechanika i sprawdzając ją za pomocą licznika. Dobrym pomysłem jest upewnienie się, że sprawdzane jest raz w roku.

4. Ciśnienie w oponach

Podczas napełniania opon powietrzem zawsze wskazane jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i przestrzeganie ich. Zalecenia producenta znajdują się zwykle na naklejce umieszczonej w pobliżu drzwi kierowcy.

5. Filtr powietrza

Jest to odpowiedzialne za efektywny przepływ powietrza i ogólną wydajność Twojego samochodu. Jeśli uważasz, że osiągi Twojego samochodu nie są już tak dobre jak kiedyś, może to być spowodowane tym, że filtr powietrza jest brudny i wymaga wymiany.

6. Pióra wycieraczek

Chociaż znaczenie twoich piór wycieraczek nie jest aż tak oczywiste na wiosnę, oczywiste jest, że kiedy nadchodzi zima, widzimy ich znaczenie i ich skuteczność. Aby być bezpiecznym, zaleca się wymianę piór wycieraczek co roku w okresie wiosennym.

7. Hamulce

Jeśli natkniesz się na takie symptomy jak skrzypiący hałas z hamulców lub planujesz wyjazd na długodystansową wycieczkę lub nawet jeśli masz ogólne złe przeczucia co do hamulców, najlepiej jest je sprawdzić, gdy tylko możliwe, ponieważ są ważnym elementem twojego samochodu.

8. Grzejnik

Chłodnica utrzymuje chłodzenie silnika samochodu za pomocą płynu chłodzącego. Jednakże, powiedzmy, że w chłodnicy skończył się płyn chłodzący i nie jesteś w stanie wymienić płynu, stopgap jest taki, że możesz użyć jeszcze wody niegazowanej, aby utrzymać chłód silnika, gdy jest przegrzany.

9. Mycie i odkurzanie samochodu

Codzienne mycie samochodu lub co najmniej raz na 2-3 dni spowoduje usunięcie całej soli drogowej i zanieczyszczeń, które samochód złapał podczas jazdy.

10. Węże i pasy

Jeśli nie będziesz regularnie sprawdzać, nigdy nie dowiesz się, kiedy pasek lub wąż w twoim samochodzie się zepsuje, dlatego zaleca się sprawdzenie węży i ​​pasów przez mechanika co najmniej raz na trzy miesiące.

11. Zmiana opon

Prowadzenie samochodu na zużytych oponach jest dość niebezpieczne i bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić opony w razie niebezpieczeństwa. Jeśli masz wrażenie, że masz przebitą oponę, spróbuj zatrzymać samochód na poboczu drogi w miejscu, które jest bezpieczne i nie powoduje problemów dla innych samochodów. Następnie weź podnośnik i upewnij się, że umieściłeś go pod metalową częścią ramy samochodu. Następnie podnieś samochód na tyle, aby zdjąć ciśnienie z opony, aby można było zdjąć nakrętki. Uważaj też, jak opony są dość ciężkie. Ważną wskazówką dotyczącą pielęgnacji samochodu jest pamiętanie o naprawieniu lub wymianie przebitej opony, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ona potrzebna.

12. Kontakt awaryjny

Przede wszystkim jest bezpieczeństwo twojego życia, więc upewnij się, że masz w samochodzie dane kontaktowe w razie niebezpieczeństwa. Zrób listę kontaktów i upewnij się, że masz kopię w samochodzie i na urządzeniach mobilnych.

Wpis oznacznony tagami: