Co robić, jeśli podczas jazdy hałasują hamulce?

Nadchodzi czas, kiedy prowadzisz, że będziesz miał problemy z hamulcami. Możesz tego nie zauważyć od razu, ale gdy zaczniesz słyszeć odgłosy, wiedz, że coś jest nie tak.

Pierwsza rzecz pierwsza. Powoli przesuń się na bok drogi, gdy tylko zaczniesz słyszeć te odgłosy. Upewnij się, że trzymasz się z daleka od drogi, na wypadek gdybyś miał płaską oponę i musisz ją zmienić.

Są to różne dźwięki, które sprawiają, że hamulce powinny być w pełni świadome:

Szlifowanie – szlifowanie to zwykle dźwięk dwóch metalowych kawałków ścierających się razem. Więc wiedz, że to oznacza, że ​​masz poważnie uszkodzone klocki hamulcowe. Bez klocków hamulcowych nic nie zatrzymuje Cię bezpiecznie. Zaleca się, aby nie kontynuować jazdy, ponieważ może to uniemożliwić zatrzymanie się na światłach.

Pukanie od tyłu – ten ciągły irytujący dźwięk, który słyszysz podczas hamowania, wskazuje na problem z tylnymi bębnami. Możliwe, że hamulec lub tylny bęben został wynurzony, co powoduje stukanie. Naprawienie tego problemu można zrobić samodzielnie, ale rozsądnie byłoby poprosić technika, aby to naprawił.

Skrzypienie – to znak, że hamulce zostały zużyte. Jeśli nie zostanie to naprawione, może być dla ciebie niebezpieczne. Skrzypiący dźwięk jest zwykle spowodowany wskaźnikiem zużycia. Dzięki temu kierowca wie, że wykrywane jest zużycie. Upewnij się, że natychmiast wymieniłeś hamulce. Nadal możesz przejechać dobry dystans przed zagrożeniem, ale upewnij się, że wkrótce zostaną wymienione.

Jeśli zdajesz sobie sprawę z problemu podczas jazdy i wiesz, że problem jest niebezpieczny dla Ciebie i innych kierowców, upewnij się, że włączasz światła awaryjne i jedziesz powoli i spokojnie. Jeśli hamulce w ogóle nie działają, zwolnij pedał gazu i powoli przesuń się na boczny pas. Gdy samochód traci impet, w końcu zatrzymasz się. Hamowanie silnikiem pomoże również zwolnić samochód. Hamowanie silnikiem osiąga się przez obniżenie biegów.

Kiedy zbliżasz się do zatrzymania, powoli podnieś hamulec ręczny, aby koła nie zablokowały się, co spowoduje niebezpieczny skręt.

Przyczyn, dla których hamulce wydają dźwięki, może być wiele. Od tarcz hamulcowych do osi, musisz upewnić się, że znasz różne dźwięki, które mogą narażać Ciebie i innych kierowców na niebezpieczeństwo.

Wpis oznacznony tagami: