Jak często powinno się wykonywać zbieżność kół?

Ustawienie kół jest ważne dla bezpieczeństwa na drodze. Odpowiednie ustawienie kół zapewnia również komfort, który każdy kierowca powinien mieć podczas jazdy. Niewyrównane koła mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym uderzeniem o krawężnik, uderzeniem w dziurę lub nadmiernym zużyciem elementów.

Po pierwsze, jak możesz stwierdzić, czy masz niewyrównane koła? Jeśli samochód dryfuje na jedną stronę i musisz sterować kołem w przeciwnym kierunku, aby utrzymać go w linii prostej, wiesz, że nie masz właściwie wyrównanych kół.

Istnieje również duża szansa, że ​​samochód ciągnie w jedną stronę, ponieważ opony mogą mieć nierówne zużycie. Możesz nie czuć tego podczas jazdy, ale może to mieć kłopotliwe konsekwencje w przyszłości.

Opuszczone opony mogą być również czynnikiem, który może spowodować, że Twój samochód ciągnie się w jedną stronę. Jeśli jedna opona zostanie opróżniona, a pozostałe będą wystarczająco napompowane, może to spowodować niewyważenie samochodu. Najpierw sprawdź, czy wszystkie opony są prawidłowo napompowane przy prawidłowym ciśnieniu.

Istnieje również możliwość, że oba koła są skierowane do wewnątrz lub na zewnątrz. Prawidłowa terminologia dla tego pojęcia to „palcami” i „palcami”. Zwykle jest to spowodowane nierównomiernym zużyciem opon powodującym ruch opony do wewnątrz lub na zewnątrz.

Za każdym razem, gdy zabierasz samochód do serwisu, mechanik upewnia się, że wszystkie cztery koła są wyrównane za pomocą specjalnych narzędzi. Narzędzia te dają dokładne odczyty, które pozwalają zobaczyć, jak bardzo uderzyłeś w wybój lub jak źle zużyły się twoje elementy koła.

Ponadto istnieje różnica między wyważaniem kół a ustawianiem kół. Aby wykryć problem z wyważaniem kół, zauważysz, że Twój samochód wibruje z powodu nierówności między obiema stronami.

Sprawdź koła, gdy tylko uderzysz w zły wybój lub odjechałeś na krawężnik. Gdy tylko uderzysz w ten wybój lub krawężnik, musisz zanieść samochód do centrum napraw. Specjaliści będą w stanie powiedzieć, jakie inne możliwe uszkodzenia zostały spowodowane.

Odpowiedź na pytanie, jak często powinno się dopasowywać koła, zależy całkowicie od doświadczenia kierowcy. Nie powinieneś zmuszać samochodu do jazdy w linii prostej. Kiedy zauważysz którykolwiek z tych znaków ostrzegawczych, powinieneś wziąć go do ponownego ustawienia, aby uniknąć uszkodzenia kół i opon. Jeśli masz wątpliwości, idź i tak.

Wpis oznacznony tagami: