Podstawowa konserwacja samochodu

Niektórzy ludzie kończą z samochodem, który wydaje się działać idealnie przez pięć lat, podczas gdy inni ludzie są zniechęceni, ponieważ ich samochód wydaje się załamywać co dwa lata i kończą kupując kolejny. Aby przejść z drugiej grupy do pierwszej, należy pamiętać, że konserwacja samochodu jest kluczem do utrzymania samochodu działającego wspaniale przez wiele lat. Jedną z najważniejszych rzeczy jest zagwarantowanie, że samochód otrzyma regularną regulację.

Większość ludzi, którzy mają swój własny mechanik lub znają kilka podstawowych rzeczy na temat samochodów, decydują się na samodzielne strojenie. Upewnienie się, że te rzeczy zostaną zmienione podczas strojenia, drastycznie poprawi wydajność każdego samochodu i pomoże zapobiec problemom na drodze.

Świece zapłonowe NGK

Świece zapłonowe NGK nie zawsze wymagają wymiany, a istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy mogą przejść przez kolejne 30 000 mil lub mniej. Po pierwsze, jeśli nie ma problemów z powodu złych świec zapłonowych NGK, mogą one nie wymagać wymiany. Aby podwójnie sprawdzić, właściciele pojazdów są zachęcani do upewnienia się, że luka jest tym, czym powinna być, i do wizualnego sprawdzenia świec zapłonowych NGK, aby sprawdzić, czy wydają się być zużyte.

Właściciele pojazdów, którzy nie są pewni, czy powinni wymienić świece zapłonowe NGK, powinni je zastąpić. Zdobycie nowego zestawu nie zaszkodzi samochodowi i może poprawić osiągi pojazdu.

Sprawdź dwukrotnie opcje bezpieczeństwa

To jest czas, kiedy wszystko powinno być sprawdzone podwójnie, w tym między innymi: wycieraczki przednich szyb, reflektory, światła tylne, światła hamowania i klakson. Te części samochodu są konieczne, aby upewnić się, że wszyscy jadący samochodem są bezpieczni, szczególnie w niebezpiecznych warunkach pogodowych. Reflektory mogą określić, czy kierowca widzi inny samochód jadący w dół drogi, czy nie, i może zapobiec śmiertelnemu wypadkowi samochodowemu.

Hamulce

Hamulce nie muszą być automatycznie wymieniane, ale dobrym pomysłem jest zdjęcie opon i szybkie spojrzenie podczas wykonywania konserwacji samochodu. Jeśli hamulce wykazują nadmierne zużycie i wygląda na to, że mogą być blisko wskaźnika, dobrym pomysłem jest zastąpienie ich w tym czasie i usunięcie go z drogi, chociaż nie jest to konieczne.

Wymiana oleju

Każdy samochód wymaga wymiany oleju jakiś czas, i to jest jedna rzecz, którą większość ludzi zaniedbuje. Zamiast wymiany oleju co 10 000 mil zgodnie z zaleceniami, niektórzy właściciele nigdy nie otrzymują oleju. Jeśli nie odbywa się to regularnie, co najmniej właściciele pojazdów są zachęcani do wymiany oleju, gdy robią swoje własne melodie. Olej może stać się ziarnisty, a następnie nie będzie odpowiednio smarował silnika, powodując w ten sposób bogactwo uszkodzeń później.

Płyny

Wszystkie płyny powinny być sprawdzane co tydzień lub przynajmniej raz w miesiącu, ale większość alei właściciela pojazdu ma tendencję do zaniedbywania tej ważnej części konserwacji. Jeśli nie jest to robione regularnie, o wiele ważniejsze jest, aby było to robione podczas strojenia. Jeśli wystąpi problem, należy go naprawić wraz ze wszystkim innym.

Prawidłowa konserwacja pojazdu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​pojazd będzie trwał dłużej niż średnia, oraz dla zapewnienia, że ​​wszyscy w pojeździe pozostaną bezpieczni. Po prostu zainstalowanie nowych świec zapłonowych NGK może poprawić osiągi pojazdu i upewnić się, że klakson działa prawidłowo, może zapobiec wypadkowi samochodowemu i umożliwić uratowanie życia człowieka.

Wpis oznacznony tagami: