Wymiana klocków hamulcowych: co to jest zanikanie hamulca?

Wiemy o różnych problemach, jakie mogą mieć nasze klocki hamulcowe. Od zużytej powierzchni po źle dopasowaną część, zawsze pojawia się diagnoza dla problematycznych klocków hamulcowych. Jednym z problemów, o którym niewiele osób wie, jest zanik hamulców.

Z biegiem czasu cały system może stać się słabszy z powodu tego, jak często z nich korzystamy. Zanik hamulca to utrata mocy w systemie. Jest to często spowodowane przez nikogo poza powierzchnią bez tarcia.

Dzieje się tak przy ciągłym stosowaniu hamulców. Zużycie będzie występować zwłaszcza wtedy, gdy hamulce są stosowane bardzo mocno pod wpływem dużych sił, takich jak prędkość. Ciepło jest również główną przyczyną zanikania hamulców, która powoduje tarcie na tarczy i tarczy. Wysokie ciśnienie spowoduje drastyczne nagromadzenie ciepła, co spowoduje zużycie powierzchni.

Ogrzewanie płynu spowoduje również zanik hamulca. Gotowanie płynu hamulcowego sprawi, że pedał będzie gąbczasty i zostanie szybko zauważony. Czasami płyn hamulcowy gromadzi zanieczyszczenia, które mogą być powodem, dla którego hamulce są gąbczaste. Wymaga to przeprowadzenia pełnej procedury wymiany płynu hamulcowego.

Zanik hamulca może również wystąpić podczas jazdy z dużą wydajnością, gdy konieczne może być nagłe hamowanie i hamowanie podczas schodzenia w dół. Z nachyleniem pęd łatwo narasta i zatrzymuje naturalny przepływ, który wymaga dużej siły, aby zatrzymać.

Jeśli na przykład zużycie dotyczy tylko jednego z hamulców, obciążenie samochodu lub ciężarówki zostanie przeniesione na pozostałe działające hamulce. Czy możesz sobie wyobrazić nierówną siłę nacisku na hamulce? Spowoduje to zwiększenie zużycia i prędkości uszkodzeń na tych nierównych powierzchniach.

Przejazd hamulca jest niezwykle niebezpieczny podczas jazdy. Bez tarcia na powierzchni hamowanie może stać się niemożliwe. Niektóre pojazdy o wysokich osiągach mają oddzielny system, który współpracuje z hamulcami. System ten zwiększa moc funkcji zatrzymywania, która poprawia tarcie i zmniejsza ilość zanikania, które może się zdarzyć.

Jeśli zauważysz, że hamulce nie są już w optymalnym stanie i możesz poczuć, że hamowanie staje się coraz trudniejsze, musisz natychmiast wymienić klocki hamulcowe. Podczas jazdy do najbliższego mechanika lub warsztatu skorzystaj z hamulca bezpieczeństwa. Podciągnij „jedno kliknięcie” i zwolnij prawie natychmiast, aby zwolnić samochód, gdy zatrzymasz się. Może to być szkodliwe dla tego izolowanego systemu, ale przynajmniej będziesz mógł zatrzymać się na polecenie.

Wpis oznacznony tagami: wymiana klocków hamulcowych, jak wymienić klocki hamulcowe, kiedy wymienić tarcze hamulcowe