Różne rodzaje olejów samochodowych, o których musisz wiedzieć

Silnik samochodowy składa się z wielu ruchomych części, z których każda ociera się o drugą, tworząc zarówno tarcie, jak i ciepło. Aby części działały bezproblemowo, istotne jest zmniejszenie tarcia i uniknięcie jakiegokolwiek przegrzania. To zadanie najlepiej wykonać olejem, który utrzymuje silniki w dobrym smarowaniu i pochłania nadmiar ciepła.

Biorąc pod uwagę, że oleje samochodowe są dostępne w różnych typach, jako właściciel samochodu, w twoim najlepszym interesie leży posiadanie rzetelnej wiedzy na ich temat, tak aby konserwacja samochodu stała się dla Ciebie tak łatwa, jak to tylko możliwe.

Olej Premium
Jest to konwencjonalny olej, który jest dostępny w różnych poziomach lepkości. Ten rodzaj oleju jest w dużej mierze stosowany w lekkich pojazdach i wymaga wymiany / wymiany raz na 4 miesiące lub przynajmniej dwa razy w roku. Zdecydowanie zaleca się wymianę oleju, gdy zaświeci się wskaźnik wymiany oleju w samochodzie.

Olej syntetyczny
Ten rodzaj oleju jest specjalnie opracowany dla zaawansowanych silników, takich jak te, które można znaleźć w Mercedes-Benz. Obiecują wysoki stopień wydajności w takich aspektach, jak ochrona przed osadami i wskaźnik lepkości. Są one znacznie droższe niż konwencjonalne oleje, ale są całkowicie warte wydanych na nie pieniędzy, ponieważ działają dobrze w szerokim zakresie temperatur.

Syntetyczny olej mieszany
Jak sama nazwa wskazuje, syntetyczny olej mieszany składa się z szmatki syntetycznej zmieszanej z konwencjonalnym olejem. Ten rodzaj oleju został opracowany w celu zapewnienia ochrony pojazdom wytrzymującym duże obciążenia i / lub pracującym w wysokich temperaturach, zwłaszcza w SUV-ach. Biorąc pod uwagę, że syntetyczny olej mieszany nie odparowuje tak łatwo, zmniejszają straty oleju i zwiększają oszczędność paliwa. Kolejną korzyścią jest to, że kosztuje znacznie mniej niż w pełni syntetyczne.

Teraz, gdy masz jasny obraz różnych rodzajów olejów samochodowych, musisz również zrozumieć, że zmiana oleju samochodowego będzie wymagać filtra oleju. Podobnie jak wszystko inne, nawet wybrany filtr oleju musi opierać się na zaleceniach producenta samochodu. Mając to na uwadze, musisz upewnić się, że filtr, który wybierzesz dla swojego samochodu, nie jest zbyt duży, lub upewnij się, że wypełniłeś wystarczającą ilość oleju, aby działał bez zarzutu.

Wpis oznacznony tagami: rodzaje olejów