Jak w prosty sposób naprawić wgniecenie w samochodzie?

Stary lub nowy, samochód zdecydowanie nie wygląda dobrze z wgnieceniami na ciele lub drzwiach. Wgniecenia mogą wahać się od małych zanurzeń do dużych wgłębień spowodowanych uderzeniem lub uderzeniem o coś. Naprawa dentystyczna jest prostą sprawą, jeśli uszkodzenie jest niewielkie. Nie musisz zabierać go do warsztatu samochodowego i wydawać setki dolarów tylko na naprawę małego wgniecenia. Sprawdźmy kilka sposobów naprawy wgnieceń samochodów bez profesjonalnej obsługi.

Jak naprawiać wgniecenia samochodowe
Poniżej opisano kilka prostych metod radzenia sobie z małymi wgnieceniami i wgnieceniami:

Po prostu pomaluj to
Jeśli wgniecenie to nic innego jak zwykłe łuszczenie się farby lub zadrapania na powierzchni, można ją naprawić tylko zwykłą warstwą farby. Należy jednak pamiętać, aby przed nałożeniem podkładu i farby użyć papieru ściernego do usunięcia rdzy lub zarysowań farby.

Użyj gumowego tłoka
Jeśli jest to duży ding bez zagnieceń w środku, najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie gumowego tłoka. Może zepchnąć stalową powierzchnię, jeśli nie została mocno pognieciona. Umieść tłok nad wgłębieniem po zwilżeniu jego gumowych krawędzi i pompuj kilka razy, aby uzyskać ssanie. Pociągnij tłok do siebie. Przy niewielkiej sile wystarczy kilka prób, aby wyciągnąć wgniecenie. Metoda tłoka będzie działać, jeśli powierzchnia jest duża, taka jak błotnik lub drzwi i wykonana z metalu

Spróbuj z młotem
Jeśli jest to małe wgniecenie na stalowej powierzchni, spróbuj naprawić go za pomocą płaskiego gumowego młotka. Jest wystarczająco mocny, aby naprawić wgniecenie w samochodzie, ale jest mniej prawdopodobne, że pozostawi na powierzchni jakiekolwiek brzydkie ślady. Owiń płaski metalowy kawałek szmatką i umieść go bezpośrednio na wgnieceniu. Teraz użyj młotka, aby uderzyć w obszar od spodu.

Użyj małego młotka do małego dinga i dużego do naprawy dużych wgnieceń samochodu. Poza tym bądź bardzo ostrożny, aby nie uderzać w otaczającą część dziobanej części, ponieważ może to spowodować powstanie kilku kolejnych nierówności.

Szpachlówka szklana
Szpachlówka szklana jest doskonałą opcją do wypełniania miejsc rozdrobnioną farbą lub drobnymi dołkami. Nałóż go na miejsce za pomocą szpachelki, a następnie użyj podkładu i farby jako ostatecznych poprawek. To bardzo proste, ponieważ wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

Wpis oznacznony tagami: