Sprawdzanie łożysk kół w samochodzie

Po pierwsze, co to jest łożysko koła? Jeśli kiedykolwiek widziałeś ten metalowy pierścień, który otacza stalowe kule, wiesz, że patrzysz na łożysko. Zadaniem łożyska jest umożliwienie jak najmniejszego tarcia, gdy koło wiruje podczas ruchu.

Aby sprawdzić, czy łożysko koła nie jest uszkodzone bez konieczności jazdy, umieść samochód w pozycji neutralnej i sprawdź, czy hamulec ręczny został wyłączony. Samochód należy podnieść, aby sprawdzić swobodny ruch kół podczas wykonywania tego testu. Obróć koła kilka razy, aby sprawdzić ich ruch i ruch. Powinny obrócić się swobodnie bez zbytniego wkładu ze strony użytkownika. Wskazuje to, że łożysko koła jest w porządku. Jeśli jedno z kół potrzebuje większej siły i ciśnienia do wirowania, oznacza to, że łożysko jest zużyte lub uszkodzone.

Wiesz, że musisz sprawdzić lub ewentualnie wymienić łożysko, jeśli zacznie hałasować podczas jazdy. Jedynym problemem będzie to, że będziesz musiał rozwiązać problem powodujący hałas, ponieważ samochód musi być w ruchu, aby wytworzyć ten dźwięk.

Hałas, którego należy słuchać, to tępy i tępy dźwięk. Ten hałas brzmi jak pęczek lub kulki toczące się po ceglanym bruku. Pamiętaj, że łożysko koła jest w pewnym sensie wiązką stalowych kulek w metalowym pierścieniu.

Sprawdzenie, po której stronie znajduje się wadliwe lub zużyte łożysko, możesz wsiąść do samochodu i pojechać w dół drogi. Kołysz samochód od lewej do prawej, tak delikatnie, jak to możliwe, aby słuchać hałasu. Jeśli skręcisz lub kołysasz się w lewo i nie słychać hałasu, złe łożysko może być po prawej stronie. Jeśli dźwięk staje się silniejszy i głośniejszy podczas jazdy szybciej, wiesz na pewno, że łożyska kół lub łożyska kulkowe wymagają wymiany na nowe.

Twój samochód jest znany z robienia różnego rodzaju dźwięków. Szanse są wysokie, że tępy dźwięk, który słyszysz, pochodzi od opon przejeżdżających przez większe gruzy. Słuchaj uważnie wszystkich dźwięków, zwłaszcza tych niezwykłych.

Wpis oznacznony tagami: łożyska rzeszów, kulki do łożysk