Światła na desce rozdzielczej i ich znaczenie

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na deskę rozdzielczą i zapala się światło, nie wiedząc, co to znaczy? Zdarza się wielu kierowcom, którzy nie znają różnych symboli. Oto opisowy podział symboli:

Lampka ostrzegawcza temperatury silnika – ten symbol wygląda jak żaglówka na falujących wodach. Gdy ta lampka ostrzegawcza zapala się, oznacza to, że silnik się przegrzewa. Istnieje możliwość, że smarowanie i układ olejowy nie działają prawidłowo. Smarowanie zapobiega tarciu i pomaga schłodzić silnik podczas użytkowania.

Lampka ostrzegawcza ciśnienia w oponach – ten symbol wygląda jak wykrzyknik w misce z uchwytami. Kiedy ta lampka zapali się, musisz pilnie sprawdzić ciśnienie w oponach przed zniszczeniem opon i osi samochodu. Ciśnienie może nie być tak niskie, ale nigdy nie wiadomo, kiedy masz do czynienia z kompletnym mieszkaniem na autostradzie.

Lampka ostrzegawcza ciśnienia oleju – ta lampka ostrzegawcza wygląda jak lampa z Aladdin lub jeśli jesteś starą szkołą, dozownik oleju, który był używany w warsztatach. Samochód potrzebuje oleju, tak jak człowiek potrzebuje wody. Olej wspomaga smarowanie i zapewnia płynną pracę silnika bez zużywania różnych komponentów.

Światło kontroli trakcji – to światło wygląda jak samochód, który skręca. Gdy ta lampka zapala się, oznacza to, że jedno koło obraca się szybciej niż drugie. Samochód włącza kontrolę trakcji, aby hamulce mogły pompować koło w celu zmniejszenia prędkości i ewentualnego poślizgu.

Lampka ostrzegawcza silnika – to ostrzeżenie wygląda jak żółta łódź podwodna lub kran. Może to nastąpić z powodu luźnej pokrywy gazowej lub uszkodzonej świecy zapłonowej i należy to sprawdzić u mechanika, aby rozwiązać problem.
Anti-Lock Brake Warning – Ten symbol wskazuje litery „ABS” wewnątrz okręgu, który jest następnie otoczony niekompletnym okręgiem. Oznacza to, że istnieje problem z systemem zapobiegającym blokowaniu się kół. Jeśli hamulce się zablokują, może dojść do poważnego wypadku.

Alarm baterii – ten symbol ostrzegawczy wygląda jak blok ze znakiem plus i minus po każdej stronie. W Twoim samochodzie może brakować mocy akumulatora lub ogólnej mocy. Zadaniem akumulatora jest zasilanie całej elektroniki samochodu, takiej jak zapłon świecy zapłonowej. Brak iskry we wtyczce oznaczałby, że samochód nie zapali się lub nie wystartuje.

Symbol wskaźnika paliwa – Ten symbol wygląda jak dystrybutor paliwa. Gdy ta lampka zapali się, należy napełnić zbiornik paliwa określonym paliwem, którego używa samochód.

Wskaźnik świateł przeciwmgielnych – wygląda trochę jak głośnik ze ściegami obok. Oznacza to, że światła przeciwmgielne są włączone. Jedynym celem tego światła jest widzenie przez grube klimaty, takie jak mgła. Wiele osób używa go do sygnalizowania innego kierowcy, aby mogli zobaczyć cię przez gęstą mgłę.

Usterka kontroli trakcji – wygląda jak wykrzyknik w trójkącie ze strzałką krążącą wokół niej. To światło oznacza, że ​​występuje problem z systemem antypoślizgowym i został on wyłączony. Może to spowodować poślizg w ruchu drogowym i może wpływać na koła.

Wpis oznacznony tagami: