Dlaczego moja kierownica drży?

Jako kierowca musisz być świadomy niezwykłych oznak, że Twój samochód wyświetla się podczas jazdy. Dziwne dźwięki lub ruchy mogą oznaczać problem z samochodem. Jeśli kierownica się trzęsie, istnieje możliwość, że problem dotyczy kół lub opon.

Na górze listy problemów znajduje się pytanie, czy którekolwiek z kół jest niezrównoważone. Niezrównoważone koła są spowodowane przez zużyte lub opróżnione lub niedopompowane opony.

Niewspółosiowe koła mogą być również przyczyną tak silnego drżenia kierownicy. Problemy z ustawieniem mogą spowodować uszkodzenie opon, co może spowodować dyskomfort w przyszłości.

Istnieje możliwość uszkodzenia jednej ze ścian bocznych opony. Może to być przód lub tył, w zależności od tego, czy masz samochód z napędem na przednie koła, czy samochód z tylnym kołem. Trzęsienie będzie odczuwalne tylko wtedy, gdy zębatka i zębnik zostaną połączone bezpośrednio z osią.

Uszkodzona ściana boczna jest niesamowicie niebezpieczna i powinieneś dostać nową oponę przed wypadkiem. Ściany bocznej nie można zniszczyć i później naprawić. Gdy ta część zostanie rozdarta, musisz ją natychmiast wymienić. Niestety, ponieważ w tej części opony występuje tak duże napięcie, nie można jej naprawić.

Będziesz także odczuwać drżenie i wibracje, jeśli zębatka i zębnik zostaną uszkodzone lub jakiekolwiek inne części koła zostaną uszkodzone, w tym łożyska kulkowe, pręty i nakrętki. Jeśli którykolwiek z tych elementów zostanie zużyty, zazwyczaj będzie się on czuł, jakby współczynnik ruchu samochodu miał się rozpaść z najmniejszym uderzeniem.

Jeśli mieszkasz w błotnistym lub zaśnieżonym obszarze, istnieje szansa, że ​​szczątki zebrane po drodze zostaną osadzone w komponentach. To może być najłatwiejszy problem do naprawienia, ponieważ nic nie zostało uszkodzone, a Twój samochód został wyprodukowany tak, aby być przygotowanym na taką sytuację. Może wymagać jedynie dokładnego czyszczenia.

Zastanów się również, czy istnieją czynniki zewnętrzne, które mogą powodować wstrząsy. Może to obejmować opony niedopompowane, zużyte bieżniki lub to, czy krawędź opony została zużyta. W takim przypadku wystarczy wymienić się z dostawcą opon, aby wymienić opony.

Podczas jazdy będziesz odczuwać drżenie lub wibracje kierownicy, ale upewnij się, że ją sprawdziłeś. Najlepiej zaufać profesjonalistom, ponieważ zawsze będą mogli ci pomóc w zadaniach, których nie znasz.

Wpis oznacznony tagami: