Jak wyczyścić żółty obiektyw reflektora?

Szybka naprawa reflektorów za pomocą WD40 lub pasty do zębów

Używanie WD40 lub pasty do zębów będzie działać na oczyszczenie soczewek i jest bardzo szybkie i proste. Ta metoda wymaga jedynie przetarcia plastikowej soczewki ściereczką, aby usunąć matowy lub matowy wygląd. Zapewni to czystą powierzchnię, która poprawi widzenie w nocy.

Jednak czyszczenie reflektorów za pomocą WD40 lub pasty do zębów jest tymczasowym rozwiązaniem i nie potrwa długo. Ale jeśli wybierasz się w podróż lub handlujesz swoim samochodem, może to być szybkie rozwiązanie, którego szukasz,

Zestawy naprawcze

Druga metoda polega na użyciu zestawu do odbudowy. Na przykład 3M ma zestaw, który można kupić w zestawie z papierem ściernym i środkiem do polerowania, aby przywrócić reflektory.

Ta metoda kosztuje więcej i wymaga więcej wysiłku. Zestaw jest dostarczany z papierem ściernym, aby usunąć utlenianie plastikowej soczewki. Po usunięciu plastikowa soczewka jest polerowana z powrotem do czystej i przezroczystej soczewki. Zapewni to czyste światło, które zapewni lepszy widzenie w nocy przez dłuższy czas. Chociaż z czasem plastik ponownie się stępi.

Przywróć reflektory za pomocą 2K przezroczystej powłoki

Trzecią metodą jest użycie przezroczystej powłoki 2k. Ta metoda wymaga również szlifowania, ale zamiast polerowania tworzywa sztucznego, nałożysz na powierzchnię promotor przyczepności i przezroczystą powłokę. Ta metoda może wymagać nieco więcej pracy, ale jest to trwała naprawa napraw reflektorów. Jeśli nie masz pistoletu natryskowego, jest dostępny 2-krotnie przezroczysty płaszcz dostępny w aerozolu.

Jeśli planujesz zatrzymać samochód na lata, jest to najlepsza metoda.

Dlaczego przywracanie reflektorów jest ważne?

Kiedy każdego dnia widzisz i jeździsz swoim samochodem, może być trudno zrozumieć, jak złe stały się Twoje reflektory. Noc po nocy powoli ściemniają się, ponieważ plastik staje się pożółkły, oszroniony lub zamglony.

Podobnie jak wymiana oleju i utrzymywanie napompowanych opon do prawidłowego ciśnienia, tak samo jak reflektory reflektorów powinny zostać zachowane.

Nie zdając sobie sprawy z tego, że zaczęły ograniczać światło w sposób prawidłowy w nocy lub odkładać je na później, może dojść do możliwego do uniknięcia wypadku podczas jazdy nocą.

W rzeczywistości rozmawiałem wczoraj z właścicielem sklepu z ciałami, mówiąc mi, że ma on zawsze wysoką liczbę wypadków z udziałem jeleni. Być może nie sądzisz, że to wielka sprawa, ale duży procent tych samochodów jest sumowany. Tak, uderzenie jelenia powoduje o wiele większe obrażenia w nowszych samochodach, niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi o to, że wszystkie te uderzenia jeleni są spowodowane mglistymi reflektorami, ale musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jechać bezpiecznie i zapobiegać tego typu wypadkom. Czyszczenie reflektorów za pomocą wd40 lub pasty do zębów to niewielka cena do uniknięcia wypadku.

Nie mam czasu na przywracanie moich świateł

Jest wielu entuzjastów, którzy lubią robić wszystko, aby utrzymać swój samochód. Są dumni i lubią robić tego typu pracę. Są jednak inni ludzie, którzy są zbyt zajęci lub po prostu nie chcą poświęcać czasu na pracę nad swoim samochodem.

Jesteście ludźmi, którzy mogą zmieniać oleje i myć samochód. Jest to całkowicie w porządku, ponieważ istnieją firmy zależne od ciebie, aby utrzymać je w biznesie. Jeśli nie masz czasu na przywrócenie światła, poszukaj firmy, która może zapewnić Ci tę usługę. Wielu dealerów, sklepów detalicznych i warsztatów naprawczych chętnie udzieli Państwu pomocy w tej usłudze. To może Cię kosztować więcej, ale uwolni Twój czas na ważniejsze rzeczy.

Wpis oznacznony tagami: polerowanie reflektorów pastą do zębów