Kiedy wymienić opony?

Podczas jazdy po mieście lub pokonywania dużych odległości prawdopodobnie sprawdzasz, czy samochód jest sprawny. Podróżowanie po mieście wymaga wielu czynności związanych z zatrzymywaniem się i jeżdżeniem, podczas gdy podróżowanie na długich dystansach jest zwykle ciągłą akcją. Tak czy inaczej jest wpływ na opony.

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy zmienić opony w samochodzie, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Oto kilka wskazówek, kiedy należy zmienić opony.

Bieżnik jest gładki. Gdy bieżnik opony jest gładki, innymi słowy ma mniej niż 2 milimetry głębokości. Jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 2 milimetry, wpływa to na hamowanie samochodu. Gładkie opony nie będą miały wystarczającej przyczepności na drodze, gdy chcesz całkowicie się zatrzymać, wpłynie to na przyczepność podczas pokonywania zakrętu, a to z pewnością wpłynie na jazdę w mokrych i deszczowych warunkach. W każdym z tych przypadków gładka opona może spowodować wypadek. Upewnij się, że zmienisz oponę, gdy bieżnik jest mniejszy niż 2 milimetry.

Jest uszkodzony lub zużyty. Jeśli na oponach występuje zużycie, takie jak postrzępione krawędzie, ponieważ są stare, należy je zmienić. Jazda ze zużytymi oponami może być niebezpieczna, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może pęknąć. Inna okazja, kiedy może zajść potrzeba zmiany, to po uderzeniu w duży wybój. Dziury mogą spowodować duże uszkodzenie koła, dlatego przed przystąpieniem do jazdy należy je dokładnie sprawdzić. Duży wybój mógłby nie tylko uszkodzić oponę, ale także uszkodzić koło magów i zawieszenie.

Jest przebicie. Jeśli opona ma w niej dziurę, jest to wyraźna wskazówka, że ​​należy ją wymienić. Nie próbuj prowadzić z przebiciem. Spowoduje to, że koło będzie płaskie i może spowodować niewyważenie samochodu. Ta nierównowaga jest niebezpieczna, ponieważ może spowodować wypadek, ponieważ obsługa samochodu ma drastyczny wpływ.

Gdy zauważysz, że opony mają jakiekolwiek zużycie, uszkodzenia lub przebicia, zmień oponę. Możesz to zrobić samodzielnie, zastępując je kołem zapasowym. Ale byłoby lepiej, gdybyś zabrał go do specjalisty, który usunie uszkodzoną oponę z koła magów i zastąpi ją nowym. Nadal możesz trzymać koło magów, ponieważ musi ono pasować do innych kół magów w samochodzie.

Wpis oznacznony tagami: