Jak wyczyścić akumulator samochodowy?

Tyle dzieje się z samochodem w jego życiu. Będą przypadki, w których najlepszy element ulegnie zużyciu lub zabrudzeniu z powodu lat jazdy. Może się zdarzyć, że olej się zabrudzi i został oczyszczony lub oczyszczony dopiero po kilku tygodniach. Baterię samochodu można czyścić w warsztacie lub we własnym domu.

Przed rozpoczęciem pracy należy określić oczywiste – upewnij się, że samochód jest wyłączony, chyba że jesteś fanem poparzenia się bardzo gorącą elektrycznością. Możesz także zwierać obwody, które mogłyby uszkodzić elektronikę twojego samochodu.

 • Musisz określić konfigurację terminali, ponieważ istnieją różne typy. Określenie konfiguracji pomoże ci wybrać odpowiedni klucz, aby poluzować nakrętki, które utrzymują kable na miejscu.
 • Teraz musisz odpiąć kable (odpowiednio ujemne i dodatnie) ze swoich stanowisk. Skręcenie może być konieczne, aby uwolnić kabel, ponieważ mogły być mocno włożone.
 • Przed kontynuowaniem procesu sprawdzanie szczelności i pęknięć jest koniecznością. Akumulatory samochodowe tracą kwas i mogą powodować korozję pozostałych elementów silnika. Jeśli zauważysz pęknięcia lub wycieki, należy wymienić baterię.
 • Kable i zaciski mogą również mieć pęknięcia wzdłuż przewodów. Można je łatwo zastąpić nowymi częściami.
 • Jest to część, w której do czyszczenia baterii potrzebny jest podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego: soda oczyszczona.
 • Stosunek mieszania sody oczyszczonej i gorącej wody w małym pojemniku wynosi 1:17. Zazwyczaj jest to łyżka sody oczyszczonej i kubek gorącej wody.
 • Następnie nadszedł czas na szorowanie i czyszczenie. Idealna do tego procesu byłaby szczoteczka do zębów, aby twoje ręce nie miały kontaktu z akumulatorem.
 • Zanurz szczoteczkę w mieszaninie sody oczyszczonej i gorącej wody, a następnie zetrzyj nagromadzoną korozję. Zwykle zaciski i słupki kablowe zawierają najwięcej osadów i wymagają maksymalnej ilości czyszczenia.
 • Po usunięciu całej korozji bezwzględną koniecznością jest wypłukanie wszelkich sody oczyszczonej i luźnej korozji zimną wodą.
  Akumulator musi być całkowicie suchy przed wymianą kabli i zacisków, aby uniknąć zwarcia układu.

Przed podjęciem długich podróży upewnij się, że cały samochód działa idealnie. Obejmuje to komponenty elektryczne, takie jak akumulator i elementy mechaniczne, takie jak koła, opony i części silnika.

Wpis oznacznony tagami: