Jak bezpiecznie prowadzić samochód w śniegu?

Jak mówi historia, o tej porze roku śnieg nie jest obcy. W rzeczywistości wygląda na to, że zobaczymy śnieg już w pierwszym pełnym tygodniu grudnia tego roku! W czasach ciężkich lub uporczywych opadów śniegu drogi i autostrady zmieniają się w lód lub kałużę błota i śniegu. Nadmiar śniegu znacznie utrudnia warunki jazdy, dlatego ważne jest, aby nauczyć się regulować.

Bezpieczna jazda na śniegu lub lodzie nie jest łatwa. Wymaga dużo praktyki, a co najważniejsze, cierpliwości. Jeśli jesteś nowym kierowcą, zaleca się jak najszybsze ćwiczenie jazdy w śnieżnych warunkach lodowych; w ten sposób jesteś przygotowany i nie grozi ci zima, sezon po sezonie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie prowadzić samochód, gdy na drogach jest śnieg i lód.

Dokładnie usuń okna i szyby przed rozpoczęciem jazdy

Ważne jest, aby oczyścić cały śnieg i lód z szyb i szyb samochodowych. Jeśli kierowca nie widzi prawidłowo, nie ma szans, aby widzieli i kierowali na oblodzonej drodze. Zaleca się, aby uruchomić samochód na kilka minut przed planowaną jazdą, aby odmrozić go. Ułatwi to zeskrobanie lodu i śniegu. Upewnij się również, że wycieraczki przedniej szyby są wolne od lodu i nadal działają. Być może trzeba będzie kupić nowe wycieraczki przedniej szyby w zimie, aby uzyskać lepszą widoczność podczas śnieżnej pogody.

Zawsze jedź wolniej niż ograniczenie prędkości

Nawet jeśli znak mówi 40 mil na godzinę, każdy, kto próbuje tych prędkości na śniegu lub na lodzie, może w pewnym momencie stracić kontrolę nad pojazdem. Przyspieszenie prędkości powoduje, że opony tracą przyczepność na drodze, wysyłając pojazd w ruchu ślizgowym i prawdopodobnie wymykając się spod kontroli. Jest to bardzo niebezpieczna okoliczność, która może łatwo spowodować poważne obrażenia lub śmierć, jeśli samochód uderzy w drzewo lub słupek. Odejmij co najmniej dziesięć do piętnastu mil od znaku ograniczenia prędkości podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych, w tym w mroźnym deszczu, śniegu i lodzie.

Pompowanie hamulców

Jeśli jedziesz wzdłuż drogi i próbujesz zatrzymać się na czerwonym świetle, tylko po to, aby odkryć, że straciłeś przyczepność i samochód zaczyna się ślizgać; po prostu pompuj hamulce, lekko i równomiernie, aż do odzyskania kontroli i zatrzymania pojazdu. To nie działa przy dużych prędkościach, dlatego prędkość na śniegu i lodzie jest tak niebezpieczna. Jedź powoli i pompuj hamulce, aby odzyskać przyczepność opon.

Konserwacja i pielęgnacja pojazdu

Przed wyruszeniem na niebezpieczne i oblodzone drogi upewnij się, że Twój samochód jest dobrze utrzymany i jest w dobrym stanie. Tak więc nie chcesz być uwięziony w burzy śnieżnej, ponieważ twoje opony się popękają lub silnik zawiedzie. Zaleca się, aby opony były zrównoważone i obracane na zimę; jak również, twój olej się zmienił, wymieniono filtry i wiele więcej. W ten sposób wiesz, że możesz polegać na swojej jeździe, aby bezpiecznie dotrzeć z jednego miejsca do drugiego.

Jeśli Snow jest najlepszy z Ciebie i Twojego pojazdu …

Jeśli złe warunki jazdy powodują utknięcie lub udział w wypadku samochodowym, masz pewne niezawodne opcje szybkiej pomocy. Wystarczy skontaktować się z lokalną firmą holowniczą w celu holowania lub całodobowej pomocy drogowej. Mogą pomóc na miejscu lub holować pojazd do domu lub do wybranego warsztatu samochodowego. A ponieważ pracują przez całą dobę, zawsze mogą pomóc bez względu na czas i dzień. Niektóre firmy holownicze pracują 365 dni w roku, w tym święta państwowe, takie jak Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie!

Wpis oznacznony tagami: