Kosztowne błędy w utrzymaniu samochodu

Istnieje kilka błędów, które właściciel samochodu może popełnić w okresie zimowym, co może prowadzić do kosztownych napraw samochodowych na wiosnę i lato. Jeśli jesteś oszczędny i chcesz uniknąć kosztownych napraw samochodowych, zdecydowanie zaleca się, abyś sam nie popełniał tych samych błędów w utrzymaniu samochodu! Wszystko, co musisz zrobić, to ustalić harmonogram i trzymać się go. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak dbać o swój pojazd tej zimy i zapobiegać kosztownym naprawom.

Pielęgnacja samochodów zimowych

Jeśli chodzi o dbanie o swój samochód zimą, niewiele różni się od zwykłej listy kontrolnej konserwacji wiosną i latem. Istnieją jednak pewne krytyczne obszary, które wyróżniają się jako poważne przeglądy w zakresie złej konserwacji samochodów zimowych. Te błędy doprowadzą Cię na ścieżkę awarii, słabych wyników i kosztownych rachunków za naprawę. Dlatego pamiętaj, aby uniknąć robienia następnej zimy:

Zaniedbana zaplanowana konserwacja w fabryce

Chociaż istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić sam, aby dbać o swoją jazdę, istnieją pewne zadania, które wymagają umiejętności i sprzętu profesjonalnego technika motoryzacyjnego. Niezastosowanie się do naprawy pojazdu przez licencjonowanego profesjonalistę co najmniej raz na rok to idealny przepis na katastrofę. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których samochody niespodziewanie się psują, a kierowcy borykają się z oburzającymi rachunkami za coś, co 9 miesięcy temu zaczęło się od małych problemów. Profesjonalny mechanik zachowuje odpowiednie szkolenie diagnostyczne i zasoby, aby znaleźć problemy i naprawić je na wczesnym etapie, aby promować optymalne bezpieczeństwo i wydajność jazdy. Sprawdź w instrukcji obsługi swój zalecany harmonogram konserwacji fabryki.

Ignoruj ​​problemy z hamulcami

Mały pisk i nie ma się czym martwić; dobrze? Źle. Jeśli to właśnie powiedziałeś sobie w przeszłości, nadszedł czas, aby dowiedzieć się prawdy o konserwacji hamulców samochodowych. Pamiętaj, że używasz 5-tonowej ruchomej broni, a bez niezawodnych i funkcjonalnych hamulców nie masz nad nią kontroli. Hamulce są jednym z najważniejszych elementów pojazdu pod względem bezpieczeństwa; bezpieczeństwo dla siebie i dla innych. Jeśli więc zaniedbujesz problem z hamulcami, może to stać się kosztownym lub gorszym śmiertelnym błędem. Gdy tylko zauważysz zmianę w układzie hamulcowym, skontaktuj się z licencjonowanym mechanikiem w celu przeprowadzenia inspekcji.

Zapomnij o zamarzaniu

Nazywają to „antyzamarzaniem” z jakiegoś powodu! Temperatura zamarzania może spowodować zamarzanie wszystkich istotnych płynów w pojeździe, więc użycie płynu przeciw zamarzaniu w chłodnicy może temu zapobiec. W zimie kierowcy często zapominają o dodaniu większej ilości środka przeciw zamarzaniu do chłodnicy, w wyniku czego samochód nie chce się uruchomić. Gdy jest zimno, układ chłodzenia twojego pojazdu wymaga tego ważnego płynu, aby działał prawidłowo.

Pomiń zmianę oleju

Ważne jest, aby silnik działał płynnie przez cały czas; ale w zimie silnik wymaga nieco więcej „TLC” niż normalnie. Z tego powodu zdecydowanie zaleca się wymianę oleju w okresie zimowym, aby zapewnić optymalne działanie silnika i nie zaskoczy Cię niespodziewana awaria za 3 miesiące.

Wpis oznacznony tagami: